Kolizja w powietrzu Pipera i Cessny w pobliżu Miami

Wrak samolotu Piper Seneca

Wstępne dochodzenie dotyczące zderzenia w powietrzu, które 17 lipca miało miejsce w Everglades, ok. 20 km na północny zachód od lotniska w Miami, wskazuje, że życie w nim straciło cztery osoby, po dwie na pokładzie każdego z samolotów.

Według śledczych z Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu (NTSB), oba samoloty - Cessna 172 (znaki rejestracyjne N6428D) i dwusilnikowy Piper Seneca (N16281) - w momencie wypadku były wykorzystywane w ramach misji szkoleniowych. Na pokładzie każdego ze statków powietrznych znajdował się instruktor i druga osoba. Jednym z instruktorów był pilot wyznaczony przez Federalną Administrację Lotnictwa USA (FAA).

Wideo z miejsca upadku samolotów, które zostało opublikowane w Internecie wskazuje, że w wyniku zderzenia i uderzenia o ziemię od Pipera odpadło prawe skrzydło, a od Cessny oddzieliły się oba. Zgodnie z opublikowaną na stronie Miami Sun-Sentinel informacją, szkoła lotnicza Dean International Flight Shcool, do której należały obie konstrukcje, w ciągu ostatnich 20 lat zanotowała 21 incydentów obejmujących trzy zdarzenia z ofiarami śmiertelnymi. 

Źródło: flyingmag.com
comments powered by Disqus