Pierwsza prezentacja Diamonda DA42-NG w Australii

Diamond DA42-NG

Firma Hakwer Pacific poinformowała, iż w najbliższym czasie dojdzie do pierwszej prezentacji samolotu Diamond DA42-NG na terenie Australii. DA42-NG jest zbudowany w całości z włókna węglowego i jest wyposażony w dwa silniki wysokoprężne AE300 Austro Engine. Przestronna czteromiejscowa kabina zapewnia wysoki komfort podróży, porównywalny z luksusowymi samochodami.

"DA42-NG jest teraz dostępny z większymi zbiornikami paliwa, które zapewniają zasięg 2000 km przy wykorzystaniu 60% mocy na wysokości 14 tys. stóp. Konstrukcja zużywa jedynie 38.9 litrów paliwa na godzinę lotu", powiedział Tony Jones, wiceprezes ds. sprzedaży firmy Hawker Pacific. Maszyna moze wykonywać loty IFR i dzięki systemowi FIKI operować w warunkach znanego oblodzenia. Dodatkowo samolot został wyposażony w systemy wykrywania wyładowań atmosferycznych, ostrzegania o przeszkodach terenowych i okolicznym ruchu lotniczym, jak również trzyosiowego autopilota.

Spółka Hawker Pacific, która jest wyłącznym dystrybutorem Diamond Aircraft w Australii i Nowej Zelandii, na początku przyszłego roku planuje zorganizowanie w tym regionie trasy demonstracyjnej samolotów Diamond DA 4NG i DA 40CS.

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus