Flight Design planuje wznowienie prac nad C4

Flight Design C4

Firma Lift Air, nowy właściciel niemieckiego producenta lekkich samolotów Flight Design, ma nadzieję na wznowienie prac nad modelem C4. Trwają poszukiwania partnerów i inwestorów, którzy chcieliby wesprzeć budowę 4-miejscowego górnopłata o napędzie tłokowym. Mimo braku chętnych na tym etapie Lift Air planuje zakończenie procesu certyfikacji w 2019 roku.

C4 nigdy nie trafił do masowej produkcji, ponieważ krótko po jego oblocie producent wpadł w kłopoty finansowe, które ostatecznie go pogrążyły.

Flight Design jest niemiecką firmą z 24-letnim doświadczeniem w produkcji lotniczo-sportowej. W 39 krajach świata użytkowanych jest ponad 1500 samolotów serii CT. Jedna z pierwszych maszyn certyfikowanych w 2005 r. zgodnie ze międzynarodowymi standardami amerykańskiego Stowarzyszenia Badań i Materiałów (ASTM), model CT ("technologia kompozytowa"), jest od sześciu lat najlepiej sprzedającym się w Ameryce lekkim samolotem sportowym. Flight Design jako pierwsza firma sprzedała maszynę LSA do Indii, a także zdobyła chiński certyfikat typu.

Spółka Flight Design od lutego 2016 r. do lipca 2017 r. była w stanie upadłości. Niedawno wszelkie aktywa i operacje przejęła firma Lift Air z Eisenach.

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus