Przejdź do treści
Flota samolotów należąca do China Southern, fot. Flight Global
Źródło artykułu

Chińskie linie lotnicze przewiozły ponad mln pasażerów jednego dnia

5 czerwca, po raz pierwszy od ponad czterech miesięcy chińscy przewoźnicy w jednym dniu przewieźli ponad milion pasażerów, co oznacza stopniową poprawę sytuacji w branży po zapaści spowodowanej pandemią koronowirusa. Chińska Administracja Lotnictwa Cywilnego (CAAC) poinformowała, że tego dnia przewoźnicy Państwa Środka przewieźli ok 1,04 mln pasażerów (czyli o ok 38% mniej niż w tym samym dniu 2019 r.) realizując ponad 11 tys. lotów, co stanowi jeden z najwyższych wyników w branży od lutego br.

CAAC podkreśla, że przez pierwsze pięć dni czerwca średnia liczba pasażerów przewożonych w kraju wynosiła około 935 tys., przy średniej liczbie lotów dziennie ok 10,6 tys. Średni współczynnik wypełnienia samolotów wyniósł ok. 70%.

Chociaż były to niższe liczby w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku, to lepsze niż średnie z maja. Zgodnie z danymi CAAC, w maju przewoźnicy przewozili średnio 786 tys. pasażerów dziennie i wykonywali prawie po 9,5 tys. lotów. W kwietniu średnia liczba pasażerów przewiezionych dziennie wyniosła około 523 tys., a średnia dzienna liczba lotów wynosiła 6950.

Chińscy przewoźnicy odnotowali najniższy poziom ruchu w lutym, kiedy epidemia koronawirusa rozpoczęła się w mieście Wuhan, powodując wprowadzenie blokad miast i ograniczeń w przemieszczaniu się. Od tego czasu w kraju odnotowano jednak pewien wzrost, zwłaszcza na rynku krajowym, ponieważ linie lotnicze zwiększyły liczbę lotów i wzrosło zapotrzebowanie na podróże lotnicze.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony