Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej i Samolotowej w Toruniu

Szybowiec - akrobacja (fot. azp.com.pl)

Już za nieco ponad tydzień na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu fani lotnictwa będą mogli podziwiać akrobacje samolotów i szybowców. Zostaną tam rozegrane 22. Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej w klasie Advanced i Unlimited, a także 51. Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej w klasie Advanced. Zawody odbędą się w dniach 26.06 - 2.07.2017 r.

Wszystkich pilotów chętnych do udziału w zawodach zgłaszają Aerokluby Regionalne w terminie do dnia 19.06.2017 r.

Prawo startu w Mistrzostwach Szybowcowych mają piloci posiadający: uprawnienia do wykonywania akrobacji „wyczynowej” (Unlimited) lub „wyższej” (Advanced); aktualny trening w akrobacji wyższej/wyczynowej; zezwolenie Prezesa ULC na obniżenie dolnej granicy lotów akrobacyjnych wg regulaminu FAI do 100m AGL (warunek niewymagany). Szybowce kwalifikujące się do udziału w zawodach muszą posiadad dopuszczenie do akrobacji odpowiednio: wyczynowej/wyższej. Szybowce akrobacyjne na czas Mistrzostw Polski zapewni, w miarę możliwości, Komisja Akrobacji Lotniczej Aeroklubu Polskiego.

Do udziału w Mistrzostwach Samolotowych zostaną dopuszczeni wyłącznie piloci posiadający ważne licencje sportowe w sporcie akrobacja lotnicza oraz aktualne KWT i KTP. Piloci zobowiązani są o dosłanie drogą elektroniczną Programów Free, Known w formacie Sq,L na e-mail wiazanki@wp.pl w terminie do 20.06.2017r.

Wcześniej, w dniach 23-25 czerwca w godzinach 9:00-17:00 odbędą się loty treningowe.

27 czerwca odbędzie sie ceremonia otwarcia Mistrzostw i zostaną rozegrane pierwsze konkurencje. Zawodnicy będą ze sobą konkurować do 30 czerwca. 1 lipca będzie dniem rezerwowym. Tego dnia organizator zaplanował ceremonię zamknięcia Mistrzostw.

Więcej informacji w pismach organizacyjnych:

22. Mistrzostw Polski w Akrobacji Szybowcowej

51. Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej

Aeroklub Pomorski zaprasza wszystkich sympatyków lotnictwa do kibicowania zawodnikom.

Źródło: Aeroklub Pomorski
comments powered by Disqus