Brytyjski CAA zorganizował warsztaty w celu poprawy bezpieczeństwa GA

UK Civil Aviation Authority

Brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego (CAA) zorganizował specjalne spotkanie z kilkoma stowarzyszeniami lotnictwa ogólnego, którego głównym celem było umocnienie partnerstwa oraz poprawa poziomu bezpieczeństwa GA.

Warsztaty rozpoczęły się od dyskusji na temat planu CAA dla zwiększenia bezpieczeństwa tego segmentu lotnictwa w Wielkiej Brytanii i bazowały na dokumencie na ten temat wydanym na początku 2011 roku. Plan zakłada trzy ogólne priorytety: zmniejszenie kolizji w powietrzu, poprawę procesu podejmowania decyzji przez pilotów i łagodzenie skutków turbulencji w śladzie aerodynamicznym spowodowanych przez duże statki powietrzne i elektrownie wiatrowe.

Organizacje partnerskie, które uczestniczyły w warsztatach to m.in. AOPA, British Balloon and Airship Club, British Gliding Association, British Helicopter Association, British Microlight Aircraft Association, General Aviation Safety Council, Helicopter Club of Great Britain i Light Aircraft Association. Przemawiając, przedstawiciel CAA podkreślał, że "Mimo, iż Wielka Brytania ma stosunkowo dobre ogólne wyniki w zakresie bezpieczeństwa lotnictwa ogólnego, to uczestnicy ostatnich warsztatów w siedzibie CAA w Gatwick sugerowali, że są jeszcze obszary, w których można by było uzyskać poprawę”. Grupa ma zamiar wykorzystać badania i zebrane dane w celu zidentyfikowania i ustalenia właściwych priorytetów bezpieczeństwa.

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus