ATSB wzmaga wysiłki przy poszukiwaniu lotu MH370

B772 należący do Malaysia Airlines

Australijskie Biuro Bezpieczeństwa Transportu (ATSB) ogłosiło przetarg, w którym zamierza wyłonić firmę mającą zająć się poszukiwaniem zaginionego w marcu zeszłego roku Boeinga 777 Malaysia Airlines. - Choć nie odnaleziono jeszcze wraku samolotu, to przygotowujemy się do operacji poszukiwawczej, gdzie w razie potrzeby będzie można szybko i skutecznie zmobilizować siły - powiedział australijski minister infrastruktury Warren Truss.

Truss dodaje, że dzięki ogłoszonemu przetargowi ATSB oceni, które organizacje będą w stanie podjąć się takiej operacji. Firmę wybiorą wspólnie rządy Australii, Malezji i Chin. Samolotu poszukują dziś trzy statki, do których dołączy wkrótce czwarty - Fugro Supporter.

W komunikacie wydanym przez ATSB 21 stycznia podano, że przeszukano do tej pory około 16 tysięcy kilometrów kwadratowych dna morskiego, co stanowi około 26% priorytetowego obszaru poszukiwań lotu MH370. Akcja skupiona jest wzdłuż tzw. 7-mego łuku, który według ATSB jest najbardziej prawdopodobnym miejscem, gdzie Boeing 777 zakończył swój lot - odpowiednich obliczeń dokonano na podstawie zasięgu Boeinga 777 i danych satelitarnych.

Boeing 777-200 należący do Malaysia Airlines zaginął 8 marca 2014 podczas lotu z Kuala Lumpur do Pekinu. Na pokładzie samolotu znajdowało się 239 pasażerów i członków załogi.

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus