II Festyn Lotniczy "Lotnisko Bliżej Miasta" już w ten weekend

II Festyn Lotniczy „Lotnisko bliżej miasta”

Stowarzyszenie "Lotnisko Bliżej Miasta" oraz Starosta Powiatu Ostrowskiego zapraszają na II Festyn Lotniczy, który odbędzie się 26 oraz 27 maja 2012 na lotnisku Aeroklubu Ostrowskiego w Michałkowie. Współorganizatorem imprezy jest Aeroklub Ostrowski oraz Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy pokazy kunsztu lotniczego pilotów z kraju i z zagranicy. Zaprezentują się Siły Powietrzne RP, Wojska Lądowe RP, Gdyńska Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej, cywilne grupy akrobacyjne oraz piloci w pokazach indywidualnych, samoloty i szybowce historyczne, motoszybowce, balony, paralotnie i motolotnie oraz wiatrakowce. Odbywać się będą również skoki spadochronowe.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że do listy sobotnich atrakcji dołączył przelot samolotu CASA. Jest to już ostatnia z lotniczych atrakcji jaką dla Państwa przygotowaliśmy.

Obecnie finalizujemy rozmowy z mediami ogólnopolskimi. Już teraz wiemy, że telewizja TVN, będzie prezentowała imprezę na żywo w programie "Dzień Dobry TVN". Przez dwa dni będziemy gościli na lotnisku śmigłowiec "Błękitny 24", jest to newscopter stacji TVN24. Dzięki temu pokazy oraz przebieg imprezy będzie transmitowany z powietrza na żywo. Obecni będą także redaktorzy stacji nSport. Nie zapominamy oczywiście o naszych pozostałych patronach. Przede wszystkim o mediach lokalnych, których lista jest bardzo długa. Lista partnerów została zamieszczona poniżej.

Dzięki uprzejmości firmy Promax oraz telewizji Proart, istnieje możliwość podglądania przygotowań oraz przebiegu imprezy na żywo w Internecie. Zapraszamy na stronę Festynu Lotniczego. Przekaz będzie zakończony 28 maja 2012r.

Pragniemy również, udzielić Państwu kilku wskazówek na temat odpowiedniego przygotowania się przed przyjazdem na lotnisko.

Zabierz ze sobą okulary słoneczne, krem do opalania, kapelusz lub czapkę oraz wygodne buty.

Ochrona głowy i skóry to podstawowa zasada. Jednak, gdybyś poczuł się słabo lub doznasz poparzenia słonecznego zgłoś się do stałego lub ruchomego punktu medycznego. Lekarze oraz ratownicy udzielą Ci bezpłatnej pomocy.

Przed wyjazdem z domu sprawdź prognozę pogody.

Nie przejmuj się przelotnymi opadami deszczu, jak również burzami. Festyn będzie odbywał się nawet przy gorszych warunkach atmosferycznych. Oczywiście przy zachowaniu wszelkich norm bezpieczeństwa. Nie wracaj do domu, jeśli zacznie padać. Zabierz ze sobą parasol lub płaszcz przeciwdeszczowy. Po przejściu opadu wznowimy pokazy. Gastronomia pracować będzie oczywiście przez cały dzień.

Przyjedź na Festyn możliwie jak najwcześniej.

Nie czekaj z wyjazdem na lotnisko do ostatniej chwili. Przyjedź w godzinach przedpołudniowych tak, aby uniknąć stania w korkach przy wjeździe na parking. Lotnisko będzie otwarte od wczesnych godzin porannych zarówno w sobotę jak i w niedzielę.

Możesz przywieźć rozkładane krzesełko, koc, lornetkę, aparat oraz kamerę.

Nie myśl, że tylko ludzie starsi powinni przywieźć krzesełko turystyczne. Zalecamy, aby zabrać ze sobą wyżej wymienione rzeczy. Naprawdę nie ma nic przyjemniejszego, niż położyć się na kocu i podziwiać kunszt pilotażu przybyłych pilotów. Aparaty oraz kamery są jak najbardziej mile widziane.

Zwierzęta, alkohol oraz niebezpieczne narzędzia zostaw w domu.

Na lotnisko nie wolno zabierać zwierząt, alkoholu, szkła, noży, broni oraz wszystkich innych niebezpiecznych narzędzi. Zabronione są również balony napełniane gazem lżejszym od powietrza. Ochrona będzie czuwała nad przestrzeganiem tych zasad.

Zadbaj o dzieci.

Pamiętaj o tym, że małe dzieci są mniej odporne na wysoką oraz niską temperaturę. Zadbaj o to, aby dziecko miało gdzie schować się przed słońcem, jak również ochronić przed wiatrem. Zabierz wózek lub parasolkę. Powiedz dziecku co ma zrobić, gdyby się zgubiło oraz, aby zachowało spokój. Na lotnisku czynny będzie „Punkt Dziecka”, zajmiemy się Twoją pociechą, tak długo jak będzie trzeba. Na lotnisku dostępne będą za darmo specjalne opaski, które będzie można założyć dziecku na rękę oraz napisać numer telefonu kontaktowego.

Jeśli zdecydujesz się na dojazd własnym samochodem, unikaj ulicy Limanowskiego i przyjedź od strony węzła na obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego w miejscowości Franklinów. Bezwzględnie przestrzegaj zmienionej organizacji ruchu i poleceń policji oraz służb porządkowych, które będą kierować do wydzielonych parkingów. W celu zapewnienia płynności dojazdu w dniach Festynu zostanie zmieniona organizacja ruchu drogowego. Wszystkie drogi dojazdowe do lotniska zostaną objęte zakazem zatrzymywania. Droga dojazdowa na lotnisko od zbiornika wodnego Piaski-Szczygliczka będzie zamknięta dla ruchu samochodowego. Szczegóły na poniższej mapie.

Co pół godziny będą kursowały autobusy Ostrowskich Linii Autobusowych MZK. Rozkład jazdy zamieszczamy poniżej.

Koleje Wielkopolskie sp. z o.o. aktywnie wspierają akcje promujące nasz region, zachęcające do korzystania z wielu atrakcji, jakie oferuje województwo wielkopolskie. Wychodząc naprzeciw Klientom, specjalnie z okazji II Festynu Lotniczego, który odbędzie się 26 i 27 maja 2012 na lotnisku Aeroklubu Ostrowskiego w Michałkowie nasza spółka uruchamia dodatkowe pociągi, które pozwolą wszystkim entuzjastom podniebnych akrobacji dotrzeć do Michałkowa z Poznania, Ostrowa Wlkp., Środy Wlkp., Jarocina oraz Pleszewa. Bilety na przejazd w atrakcyjnych cenach można nabyć wyłącznie na pokładzie pociągu, bezpośrednio u obsługi. Ze stacji Czekanów można dojść na lotnisko w przeciągu 15 minut (ok. 2km).

Prognozy pogody napawają optymizmem. Pozostaje tylko trzymać kciuki, aby nic się nie zmieniło. Zapraszamy na stronę internetową www.festynostrow.pl oraz www.facebook.com/festynostrow.Do zobaczenia w Michałkowie na odlotowej imprezie.

Organizatorzy
Czytaj również:

Oficjalny plakat festynu „Lotnisko bliżej miasta”

"Lotnisko bliżej miasta" - biuletyn nr 3

Lotnisko bliżej miasta (biuletyn nr 2)

Już teraz zapraszamy w maju do Michałkowa na odlotowy festyn

Zapraszamy także na oficjalną stronę Festynu

Źródło: festynostrow.pl
comments powered by Disqus