Festyn Lotniczy "Lotnisko bliżej miasta" w Michałkowie k/Ostrowa Wielkopolskiego

Festyn Lotniczy "Lotnisko bliżej miasta"

Aeroklub Ostrowski wraz ze Starostą Ostrowskim oraz Prezydentem Miasta Ostrowa Wielkopolskiego zapraszają na Festyn Lotniczy organizowany pod hasłem „Lotnisko bliżej miasta” w dniach 21-22 maja 2011 na lotnisku w Michałkowie k/Ostrowa Wielkopolskiego. Do festynu pozostał już tylko miesiąc! Dla organizatorów jest to okres wymagający największego zaangażowania w prace logistyczne-techniczne, które zwieńczą półroczne przygotowania do imprezy.

Najważniejsze zadanie, które jest w trakcie realizacji, to przygotowanie programu festynu. Od czasu publikacji ostatniego biuletynu organizatorzy nie spoczęli na przysłowiowych laurach, przygotowane zostały kolejne atrakcje – festiwal sztucznych ogni, który w późnych godzinach wieczornych zakończy pierwszy dzień festynu. Na Festyn przyleci ciężki śmigłowiec szturmowo-bojowy Mi24 z 56. Pułku Śmigłowców Bojowych w Inowrocławiu. Niespodzianką jest również informacja o przelocie nie jednego, a dwóch samolotów bojowych F-16 z 31 Bazy Lotnictwa taktycznego Poznań-Krzesiny. Zaprezentuje się 3AT3 Formation Flying Team.

Celem imprezy jest między innymi ukazanie i przybliżenie społeczeństwu historię oraz dokonania Aeroklubu Ostrowskiego, zainteresowanie młodzieży problematyką sportów lotniczych i rozbudzenie w niej pasji do lotnictwa oraz poszerzenie zainteresowania społeczeństwa naszego regionu lotnictwem. Planujemy tak zorganizować ten festyn, aby zapewnić również poprzez inne atrakcje, aktywne spędzenie wolnego czasu i właściwą zabawę dla najmłodszych jak i dla dorosłych mieszkańców naszych miast.

W celu zapewnienia płynności dojazdu, w dniach festynu zostanie zmieniona organizacja ruchu drogowego. Bardzo ważną informacją jest fakt, że droga biegnąca wzdłuż południowej krawędzi lotniska w dniach Festynu stanie się drogą jednokierunkową, dlatego zalecamy dojazd szosą Poznańską. Przygotowane zostaną dwa parkingi, pierwszy przy drodze wzdłuż lotniska, drugi na północno-wschodniej części lotniska przy drodze z Lewkowa do Słaborowic. Wjazd na parking będzie płatny 5zł za samochód/dzień – bilet parkingowy będzie brał udział w losowaniu nagród.

Wprowadzono również zmiany w ruchu lotniczym. Ustanowiono dwie strefy oczekiwania oraz punkty wlotowe do strefy ruchu lotniczego ATZ Michałków. Procedurę pobrać można ze strony internetowej festynu. Przyloty 21 maja do godziny 11.00, odloty 22 maja po godzinie 18.00. Wszelkie odstępstwa do uzgodnienia z Koordynatorem Festynu.

Pomoc w przygotowaniach oprócz oficjalnie powołanego komitetu, zadeklarowali mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego i okolic oraz członkowie Aeroklubu Ostrowskiego. Deklarują swe wsparcie Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i Starosta Ostrowski.

Jako organizatorzy mamy wielką nadzieję, że powrót do tradycji organizowania Festynów Majowych, na lotnisku w Michałkowie, spotka się z miłym oddźwiękiem i aprobatą wszystkich mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, jak również okolicznych miast.

Festyn ma charakter otwarty, dlatego z przyjemnością pragniemy zaprosić szanowne koleżanki i szanownych kolegów pilotów, do wzięcia udziału w organizowanym przez nas festynie. Będzie to dla Państwa możliwość, do zaprezentowania swoich samolotów jak również innych, ciekawych konstrukcji lotniczych. Jednym z głównych celów imprezy jest zainteresowanie społeczeństwa lotnictwem. Chcielibyśmy przede wszystkim obalić mity, panujące w umysłach społeczeństwa na temat świata awiacji, oraz uświadomić to, że praktycznie każdy może zostać pilotem lub skoczkiem spadochronowym. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej festynu www.festynostrow.pl

Organizatorzy zapewniają miejsce na zakotwiczenie samolotu lub możliwość zahangarowania konstrukcji lotniczych, które tego wymagają. Będzie istniała możliwość zakupu paliwa lotniczego AVGAS 100LL (z akcyzą).

Dla pilotów posiadających samoloty historyczne lub repliki przewidziana jest możliwość tankowania, noclegu i wyżywienia na koszt organizatorów festynu.

Jeśli planujesz udział w Festynie Lotniczym „Lotnisko bliżej miasta” wypełnij formularz (w załączniku) i wyślij go na adres e-mail festynostrow@gmail.com lub faksem 62 735-20-23

Do zobaczenia w Michałkowie,
Komitet Organizacyjny

www.festynostrow.pl
festynostrow@gmail.com

Przeczytaj Biuletyn Festynu nr 3 z dnia 23.04.2011

Źródło: festynostrow.pl
comments powered by Disqus