Statystyki Eurocontrol dotyczące ruchu lotniczego w Europie

Statsytyki ruchu w europejskiej przestrzeni powietrznej, fot. Eurocontrol

Agencja EUROCONTROL opublikowała statystyki dotyczące wielkości ruchu lotniczego w europejskiej przestrzeni powietrznej w dniach od 29 czerwca do 6 lipca. Są one porównane do uzyskanych w te same dni ubiegłego roku.

Z przedstawionych danych można wywnioskować, iż poluzowanie restrykcji dotyczących podróżowania transportem powietrznym po Europie powoli pomaga branży wrócić na ścieżkę wzrostu, jednak do wyników osiąganych w zeszłym roku jeszcze wiele brakuje.

Przykładowo, ruch mierzony 30 czerwca był aż o 73,8% mniejszy niż w tym samym dniu roku ubiegłego, a 3 lipca czyli w najlepszym dla branży z analizowanych dni, o 62,4% mniejszy. Tego dnia w przestrzeni zarządzanej przez Eurocontrol zanotowano 12976 operacji lotniczych.


Kolejne ciekawe statystyki przedstawiają dane odnośnie procentowego przyrostu ruchu w odniesieniu do połączeń pomiędzy poszczególnymi krajami (przyloty/odloty). Tutaj niekwestionowanym liderem są połączenia pomiędzy Polską, a Wielką Brytanią, których w dniu 6 lipca 2020 r. było 58 i ich zestawienie z 22 czerwca 2020 r. oznacza wzrost w wysokości 1350 %.


Eurocontrol opublikowała również dane odnośnie ruchu w poszczególnych portach lotniczych w dniu 23 czerwca 2020 r. Na czele stawki znalazł się Paryż (CDG) z 546 operacjami, a następnie Amsterdam (AMS) z 467 i Frankfurt (FRA) z 419. W zestawieniu pojawiło się również lotnisko Warszawa Okęcie z 155 operacjami.

Źródło: EUROCONTROL
comments powered by Disqus