Prezes PPL zapowiada nowy przetarg na wydłużenie pasa startowego lotniska w Radomiu

Lotnisko Radom-Sadków - widok z góry (fot. airport-radom.eu)

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze jeszcze w lutym chce ogłosić przetarg na wydłużenie pasa startowego na Sadkowie. Wydłużony będzie termin wykonania prac. – Nie ma to wpływu na harmonogram prac zaplanowanych na radomskim lotnisku – przekonuje Mariusz Szpikowski, prezes PPL.

Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu Państwowe Porty Lotnicze unieważniły pierwszy przetarg na zaprojektowanie i przebudowę pasa startowego, wykonanie oświetlenia nawigacyjnego i instalację systemu ILS. Przedsiębiorstwo na prace zarezerwowało około 88 milionów złotych, a jedyna oferta w postępowaniu opiewała na 288 milionów złotych!

Podczas „Mocnej rozmowy” Radia Radom i Echa Dnia o postępowaniu i planach przedsiębiorstwa mówił jego prezes Mariusz Szpikowski.

Ten przetarg jest jednym z najtrudniejszych do przeprowadzenia między innymi ze względu na dokumentację prac – mówił Mariusz Szpikowski. – Mieliśmy około 400 zapytań od wykonawców. Ostatecznie wpłynęła tylko jedna oferta – wspominał.

Mariusz Szpikowski uspokaja, że zaproponowana cena nie jest wyznacznikiem rynkowej wartości prac.

Za około 200 milionów złotych wybudowano drogę startową w Katowicach – przypomina Mariusz Szpikowski. – W Radomiu ma ona być wydłużona z 2 do 2,5 tysięcy metrów. Ale też nie jesteśmy zaskoczeni tym co się wydarzyło. W praktyce niejednokrotnie składano oferty, które w trakcie negocjacji były obniżane nawet piętnastokrotnie. W tym przypadku, według prawa o zamówieniach publicznych, nie mogło dojść do fazy negocjacji, bo w postępowaniu była tylko jedna oferta.

Cały artykuł czytaj na stronie www.echodnia.eu

Źródło: echodnia.eu
comments powered by Disqus