Kolejne zespoły i soliści na Pikniku Lotniczym Dni Aeroklubu 2015 w Rybniku

Grupa Żelazny (fot. Lucjan Fizia)

Aeroklub Rybnickiego Okręgu Węglowego zaprasza na Piknik Lotniczy Dni Aeroklubu. Będzie to już druga edycja tej plenerowej imprezy, która odbywa się w czerwcowy weekend (20-21.06.2015r.) na lotnisku w Gotartowicach.

Na rybnickim niebie ponownie będzie dużo się działo. Wystapią mistrzowie akrobacji samolotowej i szybowcowej Grupa Żelazny (3 samoloty), Grupa Firebirds (3 samoloty), Artur Kielak (solo - samolot), Maciej Pospieszyński (solo - szybowiec).

Grupa Żelazny - zdecydowanie najpopularniejsza grupa akrobacyjna w Polsce. Na przestrzeni 15 lat swojego istnienia zdobyła uznanie fanów zarówno w kraju jak i zagranicą. Będzie to już trzecia wizyta Grupy Żelazny w Rybniku, poprzednio występowali tutaj podczas Dni Rybnika w roku 2009, oraz na ubiegłorocznym Pikniku Dni Aeroklubu.

Podczas tegorocznych Dni Aeroklubu Grupa Żelazny zaprezentuje się w sile trzech samolotów, więc będzie na co popatrzeć!


Maciej Pospieszyński (fot. dniaeroklubu.pl)

Maciej Pospieszyński jest obecnym, dwukrotnym już, Mistrzem Świata w akrobacji szybowcowej. W swojej karierze zdobył wiele medali mistrzostw Świata oraz mistrzostw Europy. W swoim dorobku posiada również wiele medali Mistrzostw Polski w Akrobacji Szybowcowej.

Od najmłodszych lat rozwijał swoją pasję związaną z lotnictwem aż w końcu w wieku 17 lat rozpoczął szkolenie szybowcowe w Aeroklubie Warszawskim. W roku 2000 uzyskał uprawnienia do wykonywania akrobacji Unlimited, w następnym sezonie zadebiutował jako najmłodszy zawodnik na Mistrzostwach Polski w Mielcu. W 2004 roku po raz pierwszy wywalczył miejsce w Kadrze Narodowej w Akrobacji Szybowcowej. W 2005 roku zadebiutował na mistrzostwach Świata jako najmłodszy zawodnik mistrzostw.


Artur Kielak (fot. dniaeroklubu.pl)

Artur Kielak, należący do ścisłej europejskiej czołówki pilotów akrobacyjnych, będzie niewątpliwie jedną z największych gwiazd Dni Aeroklubu. Jego szalenie dynamiczne i żywiołowe występy zapierają dech w piersiach i przyciagają uwagę widzów.

Na co dzień kapitan Boeingów w liniach Lotniczych RyanAir, pilot samolotowy, szybowcowy, śmigłowcowy. Członek Aeroklubu Śląskiego oraz Aeroklubu Barcelona. Lata na samolocie Sbach Xtreme Air-41.

Przygodę z akrobacją rozpoczął w roku 2004 w Aeroklubie Śląskim w Katowicach a jego pierwszym instruktorem był Adam Labus, którego również zobaczymy w Rybniku, w składzie grupy akrobacyjnej FIREBIRDS, w której skład wchodzą rónież Łukasz Świderski oraz Sebastian Nowicki.

Tak wyglądał jego show podczas Dni Aerokubu w roku 2014:

W programie ponadto pokazy samolotów zabytkowych, rekonstrukcje walk powietrznych z okresu I wojny światowej, śmigłowce, pokazy zrzutu wody z Dromaderów, start balonu, loty widokowe dla publiczności, wystawa samolotów i szybowców oraz wiele więcej.

Do tego wesołe miasteczko, stoiska handlowe i gastronomiczne, konkursy i zabawy dla dzieci, a wieczorem koncerty.


Przeczytaj również:
- Pterodactyl Flight wystąpi na Pikniku Lotniczym Dni Aeroklubu 2015 w Rybniku
- Piknik Lotniczy Dni Aeroklubu 2015 - Rybnik

Źródło: dniaeroklubu.pl
comments powered by Disqus