Warsztat frazeologii lotniczej w języku angielskim

Warsztat Angielskiej Frazeologii Lotniczej
W dniach 7-8 oraz  21-22 marca  br. na lotnisku Babice odbędzie się kolejna edycja warsztatu z frazeologii lotniczej w języku angielskim.

Nauka języków obcych z wielu powodów staje się konieczną. Zwiększone możliwości podróżowania, rozwój kariery zawodowej i nowoczesne technologie stwarzają nam nieograniczone możliwości komunikacji. Językowa globalizacja stała się faktem, a swoim zasięgiem objęła także środowisko lotnicze.

Powszechnie uznanym na całym świecie w komunikacji lotniczej jest język angielski. W lotnictwie ma on pierwszeństwo przed frazeologią narodową, co w praktyce oznacza, że język narodowy może być używany tylko wtedy, gdy zaakceptują to obie zainteresowane strony. Znajomość języka angielskiego, szczególnie w ruchu międzynarodowym jest rzeczą wręcz niezbędną.

Możliwość komunikowania się to nasze bezpieczeństwo, ale także bezpieczeństwo innych "użytkowników  nieba". Na pewnych etapach lotniczej kariery, brak tej zdolności może stać się wręcz barierą, a zadaniem pilota jest tę barierę pokonać.

Nauka komunikowania się, będąca przedmiotem proponowanego kursu, opiera się na osobliwej frazeologii angielskiej, czyli zbiorze terminów i poleceń charakterystycznych tylko dla społeczności lotniczej. Zbiór ten  wypracowany został po to, by można latać dalej łatwiej i bezpieczniej.

Wychodząc na przeciw tym potrzebom, przygotowaliśmy dla Państwa warsztaty frazeologii lotniczej w języku angielskim. Warsztaty obejmują dwa zjazdy weekendowe sobota-niedziela.

Pierwszy zjazd to wykłady z frazeologii lotniczej i objaśnienie procedur komunikacji pilot - kontroler ruchu lotniczego. Kolejny zjazd składa się TYLKO z praktycznych ćwiczeń w symulowanych warunkach lotniczych.

Ćwiczenia praktyczne będą skonstruowane w takich sposób, aby zmobilizować wszystkich uczestników warsztatu do mówienia, jednocześnie przygotowując na przeróżne sytuacje, które mogą zdarzyć się podczas lotu.

Warsztat obejmować będzie 8 godz. wykładów i 12 godz. ćwiczeń. Kursanci otrzymają komplet materiałów pomocowych przygotowany przez wykładowców. Cena warsztatów: 1150zł

Wszystkie zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy!

Rejestracji można dokonać tutaj http://dlapilota.pl/szkolenia
Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus

Komentarze

proszę o podanie ceny

Fajna inicjatywa tylko mogłaby być ukierunkowana pod kątem egzaminu ICAOskiego

a jaka cena szanowni państwo?

Przydałoby się wysłąć cały ULC na szkolenie z języka Szekspira

Czy w warsztacie może wziąć udział osoba nie będąca (jeszcze) pilotem?

Jakie są Pana/Pani oczekiwania względem tych warsztatów? Prosimy o kontakt (wspolpraca@dlapilota.pl). Pozdrawiam,
Anna B.
PS
Z uwagi na dosc intensywny program zakladamy ze uczestnicy posiadaja wiedze z tematu procedur lotniczych.