Trzecia Noc w Instytucie Lotnictwa za nami

Noc w Instytucie Lotnictwa 2011

Obcowanie z nauką może uczyć, ale może też być ciekawym sposobem spędzenia wolnego czasu. Wiedzą o tym prawie wszyscy, a szczególnie Ci, którzy w miniony piątek odwiedzili Warszawski Instytut Lotnictwa.

Wystawy statyczne, laboratoria i symulatory, to tylko niektóre z atrakcji jakie przygotowali organizatorzy na ten jedyny w roku, wyjątkowy wieczór. Wyjątkowy dlatego, że to właśnie wtedy można obejrzeć miejsca na co dzień dostępne tylko dla naukowców.

Organizowana już po raz trzeci wystawa przyciągnęła setki miłośników i pasjonatów lotnictwa oraz wszystkich, którzy w nietypowy sposób spędzić chcieli wolny czas. Podczas tegorocznej „Nocy”, kilkadziesiąt atrakcji było w stanie zapewnić rozrywkę nie tylko dorosłym, ale także najmłodszym. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się statyczne wystawy samolotów, wśród nich Bies, Iskra, Iryda, Lim, Orka, I-23 Manager oraz śmigłowców Robinson i Black Hawk.

Zwiedzający mogli obejrzeć także polskiej produkcji wiatrakowca, poduszkowce, komputerowy symulator lotu, stanowisko do badań obiektów pionowego startu, laboratorium z profesjonalnymi mikroskopami elektronowymi oraz 3D, pokazy filmów o lotnictwie - w tym - filmy nagrodzone podczas tegorocznego Fly Film Festiwal oraz tunele aerodynamiczne.

Wzbogacone ciekawą oprawą wizualną wydarzenie było także formą promocji zawodów inżynierskich oraz nauk ścisłych.

Ciekawych efektów wizualnych podczas Nocy w Instytucie dostarczyć mogły także, uruchomiona specjalnie na tę okazję kolorowo podświetlona efektowna fontanna ciśnieniowa, oraz widok z wyjątkowo ciekawej perspektywy oświetlonego pasa startowego Lotniska Okęcie.
 

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus