Rusza trzecia edycja konkursu "Poznajemy eksponaty Muzeum Lotnictwa Polskiego"

Muzeum Lotnictwa w Krakowie, autor: Piotr Łopalewski

Portal dlapilota.pl we współpracy z Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie już po raz trzeci zaprasza swoich czytelników do udziału w konkursie „Poznajemy eksponaty Muzeum Lotnictwa Polskiego”.

Poza dobrą zabawą i możliwością zdobycia nagród, jest to przede wszystkim inicjatywa ubogacająca naszą wiedzę o historii lotnictwa, poznając jej świadków i uczestników.

Począwszy od dzisiaj, raz w tygodniu, będziemy prezentować informację na temat wybranego eksponatu krakowskiego muzeum. Publikowane będzie jego zdjęcie wraz z opisem technicznym oraz krótką historią. Każdą z nich zwieńczymy pytaniem konkursowym. Odpowiedzi można będzie udzielać bezpośrednio ze strony poprzez formularz internetowy.

Osoby, które udzielą prawidłowych odpowiedzi na wszystkie 8 konkursowych pytań, wezmą udział w losowaniu nagrody ufundowanej przez Muzeum Lotnictwa oraz portal dlapilota.pl.

Gorąco zachęcamy do lektury i udziału w konkursie. Zapewniamy, że warto!

Sprawdź kto wygrał w pierwszej i drugiej edycji konkursu.

Link do eksponatów i pytań konkursowych znajduje się na stałe w prawej górnej części portalu.

Autorem i właścicielem opisów eksponatów, jest Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Jeśli znasz ciekawą historię związaną z eksponatem, dopisz ją w komentarzu pod danym artykułem. Jeśli posiadasz prywatną kolekcję zdjęć, którymi chciałbyś się podzielić z Muzeum oraz czytelnikami, wyślij je na adres wspolpraca@dlapilota.pl z tytułem: Eksponat.


Pytania konkursowe:
1. Albatros B.II
2. Sopwith F.1 Camel
3. Lisunow Li-2
4. Supermarine Spitfire LF Mk.XVIE
5. SZD-12 Mucha 100
6. Zlin Z-26 Trener
7. Bücker Bü 131 B Jungmann
8. Sud-Aviation SE-3160 Alouette III

 

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus

Komentarze

Czy konkurs dalej trwa? Od pytania ze Spitfire'em minęly 2 tygodnie, i nic nowego...

Moglibyście również bardziej ambitne "życiorysy" lotnicze przedstawiać, zwłaszcza te, które komuna zablokowała (zresztą teraz postkomuna blokuje), a z dużym prawdopodopodobienstwem mozna powiedziec że dzisiejsza Polska dzieki nim istnieje!

To może w końcu wystawią na światło dzienne do tej pory głęboko schowane w piwnicach:
1. Pchła Nieba
2. J5 Marco
3. KR-2

...

Super! Podczas ostatniego konkursu dowiedziałem się masę ciekawostek grzebiąc w historii i opisach prezentowanych maszyn. Myślę, że i tym razem będzie warto :)