Prezes Aeroklubu Polskiego zatrzymany przez CBA

CBA logo

5 lipca w godzinach porannych, Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało Prezesa Aeroklubu Polskiego Włodzimierza S. Akcja miała związek z podejrzeniami dotyczącymi korupcji przy udzielaniu grantów przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Oprócz Prezesa AP został zatrzymany również Krzysztof K. (były dyrektor NCB i R) oraz biznesmen Krzysztof K. (członek zarządów i rad nadzorczych szeregu spółek związanych z przemysłem chemicznym, drzewnym oraz budownictwem).

Informacja o zatrzymaniach została potwierdzona przez Piotra Kaczorka z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA, który jednak ze względu na dobro śledztwa nie chciał przekazać więcej szczegółów. Cała akcja rozpoczęła się we wtorek o 6.00 rano, kiedy funkcjonariusze CBA weszli jednocześnie  do trzech domów, a później do ponad 20 firm i instytucji na terenie całej Polski, w tym siedziby Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, Aeroklubu Polskiego, a także Wydziału Inżynierii Politechniki Warszawskiej.

Biuro przeprowadzało czynności na zlecenie pionu przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej. Jeszcze nie wiadomo czy w stosunku do zatrzymanych prokuratura będzie wnioskowała o tymczasowy areszt. Śledztwo dotyczy m.in. przyjmowania korzyści majątkowych przez osoby pełniące funkcje publiczne w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, a także powoływania się na wpływy i podjęcie się pośrednictwa w załatwieniu korzystnych decyzji administracyjnych w instytucjach państwowych oraz samorządowych w zamian za korzyści majątkowe. 

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus