Pracowity tydzień załóg Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

EC135 na łące (fot. LPR)

Miniony tydzień to był ponownie bardzo pracowity czas dla załóg Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wykonywały one loty do groźnych wypadków drogowych, lotniczych, poparzeń, do 5-letniej dziewczynki, na którą spadł fragment nagrobka, mężczyzny z urazem kręgosłupa po skoku do wody.

Okres wakacji wiąże się z dużym napływem turystów w rejon wybrzeża, w związku z tym od 1 czerwca załogi ratownicze wsparł jeszcze jeden śmigłowiec EC135. Załoga "Ratownika22" codziennie gotowa do misji na lotnisku w Zegrzu Pomorskim będzie dyżurowała do 5 września.

W ubiegłym tygodniu 22 śmigłowce LPR wykonały 278 lotów do wypadków, zachorowań oraz transportów międzyszpitalnych, z czego najwięcej należało w minionym tygodniu do załogi "Ratownika12" z Warszawy – 20 lotów. Drugi wynik pod względem ilości udzielonych pomocy należał do załogi "Ratownika6" z Krakowa, która wykonała 18 lotów. Trzeci wynik pod względem liczby udzielonych pomocy uzyskała załoga "Ratownika13" z Wrocławia – 17 lotów.

Do zadań jak zawsze włączana jest załoga Piaggio P180 Avanti. W ubiegłym tygodniu załogi tych samolotów wykonały cztery wyloty (transport międzyszpitalny). Załogi Samolotowego Zespołu Transportowego pozostają w całodobowej gotowości.

W sumie, w minionym tygodniu, wszystkie statki powietrzne LPR wykonały 282 loty. Powyższa statystyka nie obejmuje lotów odwołanych, niewykonanych, szkoleniowych i technicznych. W porównaniu z poprzedzającym tygodniem liczba interwencji wzrosła o 48.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus