Portal Awiacja w nowej odsłonie

Nowa odsłona portalu awiacja

Piloci korzystają z wielu źródeł lotniczych prognoz, jednak w naszym kraju największą popularnością cieszyła się chyba zawsze strona awiacja.imgw.pl dostarczana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Państwowy Instytut Badawczy.

Teraz witryna ta pojawiła się w nowej odsłonie, wizualnie bardziej przystępnej i w zmienionej konfiguracji poszczególnych funkcji. Z pewnością wymaga ona czasu, aby zmienić przyzwyczajenia lat użytkowania poprzedniej wersji, ale wydaje się, że nowy układ został stworzony z myślą o mobilnych urządzeniach przenośnych i łatwości obsługi strony.

Z nowości pojawił się m.in. bezpośredni link do serwisu dynamicznych map meteorologicznych ze strony głównej. Można mieć jednak zastrzeżenia do podziału TAF/METAR na krótki, długi, z pełnej godziny, połówkowy i wojskowy, co wciąż wymaga przechodzenia do różnych zakładek. Niektóre opcje są trudniej dostępne, jak np. sekcja wydruków, którą można teraz znaleźć po kliknięciu w zakładkę Produkty, a następnie Gamet. Jednak układ całości wydaje się dość przejrzysty.

Nowa odsłona portalu awiacja dostępna jest tutaj (LINK)

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus