Polska Atlas Lotniczy 2013

Polska Atlas Lotniczy 2013 wydawnictwo: dlapilota.pl, edycja 3 poprawiona

307 lotnisk i lądowisk zwizualizowanych szczegółowymi mapkami, esencja z przepisów poruszania się w polskiej przestrzeni powietrznej, kody QR z danymi teleadresowymi, intuicyjny system lokalizacji punktów geograficznych, podręczny format A5 to w telegraficznym skrócie, trzecie wydanie popularnej na rynku wydawniczym publikacji Polska Atlas Lotniczy 2013.

Oddajemy w Wasze ręce, najnowszą trzecią edycję lotniczego atlasu Polski, którego poprzednie dwie edycje z 2005 i 2009 roku spotkały się z przychylnym przyjęciem środowiska lotniczego. Jesteśmy zaszczyceni faktem, że dla wielu pilotów stał się on wyposażeniem niemalże obowiązkowym.

Otrzymaliśmy wiele cennych uwag, komentarzy i pomysłów służących polepszeniu jakości i funkcjonalności Atlasu. Większość z nich została uwzględniona w niniejszej edycji. Zrewidowaliśmy zarówno format jak i formę publikacji. Materiały do niniejszej edycji były gromadzone i na bieżąco weryfikowane przez społecznie akualizowany portal lotniska.dlapilota.pl oraz wspólnie z autorami portalu Nasze Trawniki. W tym miejscu chcielibyśmy również serdecznie podziękować wszystkim osobom, które odpowiedziały na nasz apel spisu powszechnego lotnisk 2013.

Polska Atlas Lotniczy 2013 zawiera między innymi:
307 map ilustrujących lotniska i lądowiska wraz z informacją o kierunkach dróg startowych, długościach RWY, lokalizacji przeszkód, budynków, rękawów wiatrowych oraz ostrzeżeń mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo operacji lotniczych
kody QR umożliwiające zeskanowanie danych teleadresowych do telefonu komórkowego (polecana aplikacja: SCAN)
- każde lotnisko i lądowisko poza współrzędnymi geograficznymi posiada opis w formie radialu i odległości od najbliższego miasta (co najmniej 10 000 mieszkańców) i dwóch najbliższych radiopomocy VOR/DME
- wygodny format A5
- opisy w języku polskim i angielskim
- lista miejsc wykonywania lotów na paralotniach
- definicje, skróty i wyrażenia
- przepisy wykonywania lotów z widocznością w FIR Warszawa
- instrukcja wypełniania formularza planu lotu ICAO (NOWE!) – skróty (wraz z przykładami po ostatnich zmianach)
- minima widzialności i odległości od chmur dla lotów z widocznością
- loty nocne VFR
- loty specjalne VFR
- unikanie kolizji
- pierwszeństwo drogi w locie
- naziemne sygnały wzrokowe
- sygnały świetlne dla ruchu lotniskowego podawane z wieży kontroli lotniska
sygnały wykorzystywane w celu ostrzeżenia statku powietrznego lecącego w lub zamierzającego wlecieć w przestrzeń strefy ograniczonej, zabronionej lub niebezpiecznej.
- sygnały stosowne w trakcie akcji ratowniczej i poszukiwawczej
- częstotliwości wykorzystywane w niebezpieczeństwie
- kody transpondera ustawiane w sytuacjach awaryjnych
- sygnały wykładane w trakcie lotów aeroklubu
- przechwytywanie statku powietrznego
- ratownictwo i zabezpieczenie przeciwpożarowe
- kodowe oznaczniki lokalizacji ICAO
- tabele konwersji
- Atlas zawiera 312 stron i dwie otwierane sztywne okładki w formie zakładek

Aby usystematyzować proces ciągłej aktualizacji Atlasu, udostępniliśmy nową (szybszą, uwzględniającą informacje pogodowe i wizualizację wybranych struktur powietrznych), poprawioną stronę lotniska.dlapilota.pl. Wszystkie uwagi, poprawki, sugestie prosimy zgłaszać w komentarzach pod wybranym lotniskiem bądź lądowiskiem. Umieszczone zmiany będą uwzględnione w kolejnych edycjach Atlasu.

Mamy nadzieję, że „Polska Atlas Lotniczy 2013” będzie równie popularny jak jego poprzednie edycje i znajdzie trwałe miejsce w wyposażeniu każdego pilota przemierzającego lotnicze szlaki Polski.

Poprawki / Amendment - Polska Atlas Lotniczy 2013 / Poland Air Atlas 2013

Zespół dlapilota.pl

Atlas dostępny jest w sklepie dlapilota.pl
 

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus