Patrycja Pacak wygrała Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasie Advanced!

Patrycja Pacak w szybowcu, fot. aeroklub-polski.pl

Na rumuńskim lotnisku Deva (LRDV), położonym około 160 km na południowy zachód od Cluj-Napoca i 400 km na północny zachód od Bukaresztu, zakończyły się 22. Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej DEVA 2019 w klasie Advanced. Zawody rozgrywane były od 18 lipca.

Mistrzostwa w klasie Advanced wygrała Patrycja Pacak startująca na szybowcu Swift S-1 (znaki rejestracyjne SP-3529), drugie miejsce zajął Rumun Octav Alexan, a trzecie Francuz Charcie Levy Louapre. Obaj startowali na szybowcach MDM-1 Fox. Na 12 miejscu uplasował się Sławomir Cichoń.

Z kolei w klasie Unlimited aktualnie 7 miejsce zajmuje Stanisław Makula startujący na szybowcu Swift S-1 (SP-3529), 12 miejsce Jan Makula, a 14 Piotr Lewandowski. Na piewrszym miejscu w tej kategorii znajduje się Ferenc Toto z Węgier, na drugim Eugen Schaal z Niemiec, a na trzecim kolejny Niemiec Michael Spitzer. W tej klasie rywalizacja jeszcze się nie zakończyła.

Do udziału w zawodach zgłosiło się pięćdziesięciu dwóch pilotów z trzynastu krajów: Austrii, Czech, Francji, Japonii, Litwy, Niemiec, Polski, Rosji, Rumunii, Szwecji, USA, Węgier oraz Włoch. Polskę reprezentowało sześciu lotników. W klasie Unlimited: Stanisław Makula, Jan Makula i Piotr Lewandowski. W klasie Advanced: Patrycja Pacak, Sławomir Cichoń, Wojciech Gałuszka.

Klasyfikacja końcowa w klasie Advanced:Klasyfikacja w klasie Unlimited (stan na 26 lipca):


Serdeczne gratulacje za wspaniałą walkę i umiejętności dla Patrycji Pacak!

Pełna klasyfikacja zawodów oraz tabele w dużej rozdzielczości dostępne są tutaj (LINK)

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus