Okęcie bez easyJet’a

easyJet

W związku z dwukrotnym zwiększeniem opłat lotniskowych, od początku czerwca, czwarta co do wielkości linia lotnicza w Europie – easyJet zaprzestaje świadczenia usług na terenie warszawskiego Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina.

Niniejsza decyzja jest odpowiedzią na poczynania w kwestiach cenowych władz lotniska i ich bezkompromisową politykę w stosunku do przewoźników. Nieskuteczne okazały się długotrwałe negocjacje z zarządzającym lotniskiem, zmierzające do osiągnięcia w tej kwestii kompromisu.

Od końca marca tego roku oprócz opat lotniskowych wzrosły także opłaty handlingowe i nawigacyjne na Okęciu, co znacznie podwyższyło koszty kompleksowej obsługi. Jeśli polityka taka się utrzyma to istnieje realna szansa, że nie była to ostatnia tego typu decyzja i w ślad za przewoźnikiem easyJet pójdą inne linie lotnicze.

Zdaniem przedstawicieli branży lotniczej, korzystanie z warszawskiego lotniska stanie się najzwyczajniej nieopłacalne. Firma z powodzeniem działa na polskim rynku od 5 lat przewożąc setki tysięcy pasażerów rocznie. Utrzymuje także regularne połączenia z Krakowa do Londynu, , Bristolu, Edynburga, Dortmundu, Liverpoolu, Paryża i Belfastu.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus