Nowe pięćsetki od Jeppesena. Trójarkuszowa Polska po 21 maja

Jeppesen VFR+GPS edycja 2010

Jeppesen wprowadził do sprzedaży najnowsze edycje popularnych map VFR+GPS w skali 1:500 000, zasięgiem obejmujące Europę, Amerykę Północną i Afrykę Południową. Mapy zostały stworzone przy użyciu najnowocześniejszych narzędzi nawigacyjnych, danych satelitarnych i radarowych, co przełożyło się na jakość prezentacji terenu.

Producent zapewnia, że konsultował nowy produkt z pilotami latającymi w przestrzeni VFR. Na szczególną uwagę zasługuje nowy podział map, ułatwiający pracę z mapami w kabinie (Polska będzie się składać z trzech arkuszy) oraz cieniowanie podkładu, imitujące "trójwymiarowy teren". Wprowadzono intuicyjnie rozpoznawalne kontrasty i kolory, a także "lepszy" opis przestrzeni powietrznych oraz jej granic.Czytelne ikony pozwalają szybciej zlokalizować szukane lotnisko. Na rewersie mapy dodano współrzędne punktów raportowania VFR.

Przykład cieniowania:

Harmonogram dostepności map w wybranych krajach:

Nowy podział arkuszy:

Już dzisiaj, w sklepie dlapilota.pl dostępne są nowe mapy Niemiec, Beneluxu, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Włoch.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus

Komentarze

Używam map Jep od czterech lat i ogólnie jestem zadowolony.
Jep wycofuje właśnie 2 z 4 nowych arkuszy na Niemcy ponieważ zawierają one m.in. błędne częstotliwości i granice FIS. Wymiana jest nieodpłatna, natomiast warto poczekać z zakupem map na Polskę do lipca. Być może pomiędzy majem a lipcem też ktoś wykryje jakieś ewidentne błędy. Ciekawe czy zmieniony CTR/TMA EPWW i ew. EPMO zostanie już w nich uwzględniony.
Pozdrawiam Skrzydlatych!

Co do map PANSy to nie trzymają skali i nie powinno się używać do celów operacyjnych, również odwzorowanie tereny odbiega od rzeczywistości.

Gdzie i jak to zauważyłeś? Latałem od pół zeszłorocznego sezonu na tych mapach i nic takiego nie zauważyłem.
Baaa... i trafiałem do celu
:o)
Daj znać co konkretnie co tam jest pochrzanione.

Jak to nie trzymają skali? Ja nic takiego nie zauważyłem.

no to mapy PANSY popłynęły rynsztokiem. Brawo Jeppssen!