Łukasz Czepiela gościem Dzień Dobry TVN

Łukasz Czepiela gościem program Dzień Dobry TVN (fot. kadr z programu Dzień Dobry TVN)

W minioną sobotę Łukasz Czepiela – jeden z najbardziej znanych polskich pilotów samolotowych – był gościem programu Dzień Dobry TVN, prowadzonego przez Ewę Drzyzgę i Agnieszkę Woźniak-Starak.

Łukasz Czepiela jest najbardziej utytułowanym polskim pilotem wyścigowym, mistrzem świata klasy Challenger Red Bull Air Race i krajowym wicemistrzem w akrobacji samolotowej. Trudno uwierzyć, że na samym początku nikt nie dawał mu szans. Wszystkie sukcesy zawdzięcza samemu sobie i swojej ciężkiej pracy.

W wieku 6 lat tata zabrał go na pokazy lotnicze. Od tego czasu wszystkie marzenia przeminęły, a pojawiło się jedno – latanie. Droga od fascynacji do uzyskania licencji trwała wiele lat i była mozolna.

Łukasz nie miał wsparcia finansowego od rodziców, ale miał za to ich wsparcie moralne. Oni ciągle pchali go do przodu. Pomimo tego, że nie było go stać na kurs szybowcowy i budował hangar na lotnisku lub tego, że by zdobyć licencję wyjechał do Anglii i pracował jako niania, i bawił dzieci przez ponad rok.

Z tym, jak Czepiela został pilotem liniowym, związana jest jeszcze jedna ciekawa anegdota, którą podzielił się z prowadzącymi program Dzień Dobry TVN podczas wywiadu w studiu. Aż trudno uwierzyć w jego łut szczęścia: swego czasu drogę z Warszawy do Londynu spędził na rozmowie ze współpasażerką, która okazała się szefową HR-ów jednej ze znanych linii lotniczych. O czym dyskutowali przez całą trasę? Nietrudno zgadnąć – o samolotach.

Magazyn Dzień Dobry TVN z udziałem Łukasza Czepieli można obejrzeć TUTAJ

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus