Lotnisko we Frankfurcie: Brak ograniczeń w przewozie cargo

Lufthansa Cargo, MD-11F, fot. Air Cargo World

Szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa ma daleko idące konsekwencje dla światowej gospodarki, niemniej jednak musi zostać zachowana możliwość transportu towarów - szczególnie frachtu lotniczego. Lotnisko we Frankfurcie, wiodący europejski węzeł towarowy, nadal zapewnia pełną infrastrukturę w celu zachowania kluczowych łańcuchów dostaw, a do tego celu coraz częściej wykorzystywane są puste samoloty pasażerskie.

W ubiegłym roku ok 40 procent frachtu zostało przewiezionych jako dodatkowy ładunek cargo w samolotach pasażerskich, a obecny spadek liczby lotów pasażerskich oznacza również spadek przewozów cargo. W związku z tym popyt na ten typ ładunku jest obecnie niezwykle wysoki. „Wraz ze wszystkimi graczami z branży frachtu lotniczego staramy się nadrobić straty w związku z ograniczaniem pojemności i tras. Naszym celem jest zapewnienie dostaw, w szczególności poprzez zwiększenie dedykowanych usług cargo”- powiedział Max Philipp Conrady, dyrektor ds. rozwoju i zarządzania frachtem we Fraport AG.

Wraz ze spadkiem liczby lotów pasażerskich, na lotnisku FRA obserwuje się wzrost liczby przewozów cargo do Ameryki Północnej, Azji Południowo-Wschodniej i Chin. Oczekuje się, że liczba ta wzrośnie jeszcze bardziej. Lotnisko we Frankfurcie jest dobrze przygotowane, ponieważ zapewnia najlepsze możliwe warunki. Jednym z przykładów jest największe na świecie urządzenia do przeładunku farmaceutyków obejmujące obiekt o powierzchni 12 000 m2 do przeładunku i przechowywania towarów w kontrolowanej temperaturze.

Źródło: fraport.com
comments powered by Disqus