LAF RP będzie członkiem Europejskiej Federacji Mikrolotowej

Lotnicza Amatorska Federacja Rzeczpospolitej Polskiej

Lotnicza Amatorska Federacja RP, po tym jak nawiązała współpracę z czeskim stowarzyszeniem Letecká Amatérská Asociace, teraz stara sie o członkostwo w Europejskiej Federacji Mikrolotowej (EMF).

Jak poinformował Wiesław Filosek, prezes LAF RP - przyjęcie polskiej federacji do organizacji ogólnoeuropejskiej jest już praktycznie pewnikiem. „De facto, będziemy przyjmowani do EMF w trybie przyspieszonym i jesteśmy traktowani bardzo poważnie. Już teraz dostaliśmy sprawozdanie z działalności EMF za poprzedni (2010) rok.” , informuje nasz rozmówca

W najbliższy weekend (9-10 kwietnia) odbędzie się Zebranie Generalne EMF w Sevilli, w Hiszpanii. Będzie w nim uczestniczył przedstawiciel LAF RP - pan Dariusz Cymerys, znający kilka języków, tłumacz podczas rozmów w Pradze. Na tym zebraniu zostanie podjęta decyzja o przyjęciu polskiej federacji do grona europejskiego, ale faktycznym członkiem LAF RP stanie się dopiero w październiku. Wtedy delegatem na zebrania EMF będzie Prezes LAF RP.Członkostwo w Europejskiej Federacji Mikrolotowej kosztuje - za każdych 500 członków 150 euro. Jednak jest to bardzo silna karta przetargowa, choćby wobec polskiego ustawodawcy, ale również w skali europejskiej.

Jak mówi prezes LAF RP „Będziemy mogli lepiej bronić naszych interesów na forum nie tylko Europy ale i w kraju.”
 

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus

Komentarze

Jestem tego samego zdania - To środowisko wymaga gruntownego "przejrzenia" i przesiania elementów szkodliwych - czyli tych którzy przez te 20 lat blokowali to lotnictwo sami będąc u steru, a teraz plują na każdą innicjatywe.

Każda obecność Polski w organizacjach międzynarodowych cieszy. Szkoda ze tak późno. Zastanawiające jest dlaczego w tak dużym kraju europejskim jakim jest Polska wydano tylko 63 św.kwalifikacji na samoloty ultralekkie. Samolotów ze znakami SP podobno jest poniżej 50. Tak mało mimo mistrzów świata od samolotów,szybowców po motolotnie. Można powiedzieć, że lotnictwo ultralekkie praktycznie nie istnieje. Kto do tego doprowadził.

SAMI ZAINTERESOWANI CZYLI ŚRODOWISKO LOTNICZE!!!

Może nie wszyscy, ale niestety niektórzy mocno się angażowali żeby storpedować wszelkie zmiany.

Tak trzymać , brawo !