Przejdź do treści
Książka Urządzenia Latającego, fot. dlapilota.pl
Źródło artykułu

Książka Urządzenia Latającego - długo oczekiwana, spełniająca wymóg prowadzenia rejestru czynności związanych z obsługą

W kwietniu 2018 roku zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Infrastruktury, zmieniające rozporządzenie w sprawie wyłączenia zastosowania niektórych przepisów ustawy – Prawo lotnicze do niektórych rodzajów statków powietrznych oraz określenia warunków i wymagań dotyczących używania tych statków.

Rozporządzenie w istocie dotyczy zasad potwierdzania zdatności do lotu. Bez względu na to, kto sprawuje nadzór zostały uproszczone procedury, przenosząc wiele czynności z poziomu nadzoru na poziom zwykłych czynności technicznych realizowanych przez użytkownika urządzenia latającego.

Rozporządzenie wprowadziło obowiązek prowadzenia rejestru czynności związanych z obsługą statków powietrznych wpisanych do ewidencji. Dokument w postaci Książki Urządzenia Latającego potwierdza, że statek powietrzny został uznany za zdatny do lotu, jest wpisany do ewidencji statków powietrznych i dopuszczony do użytkowania. Książka Urządzenia Latającego nie jest świadectwem zdatności do lotu w znaczeniu Załącznika 8 do Konwencji o międzynarodowym lotnictwie cywilnym.

W rozporządzeniu Roździał 11, podano przykład książki Urządzenia Latającego. Na jego podstawie, stworzyliśmy gotowy produkt (fromat zbliżony do A5), dostępny w sklepie dlapilota.pl (LINK).


Pełny tekst Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 26 kwietnia 2018 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wyłączenia zastosowania niektórych przepisów ustawy – Prawo lotnicze do niektórych rodzajów statków powietrznych oraz określenia warunków i wymagań dotyczących używania tych statków dostępne jest tutaj (LINK)


Artykuł zawiera lokowanie produktu

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony