Przejdź do treści
Podręcznik pilota szybowcowego – praktyka
Źródło artykułu

Książka tygodnia portalu dlapilota.pl: „Podręcznik pilota szybowcowego – praktyka…”

Zapraszamy do lektury nowego cyklu pt. „Książka tygodnia”, w ramach którego będziemy prezentowali najciekawsze pozycje wydawnicze oferowane przez sklep internetowy dlapilota.pl. Wśród nich będzie można znaleźć książki przybliżające tajniki wiedzy kluczowych zagadnień każdego rodzaju lotnictwa, ale także powieści historyczne i popularno naukowe.

Nieustanne kształcenie i podwyższanie kwalifikacji i kompetencji, jest naturalnie wpisane w zawód pilota. Swoją wiedzę można uzupełniać szczególnie teraz, gdy warunki atmosferyczne uniemożliwiają w pełni oddawaniu się podniebnemu hobby. Tym samym każdego tygodnia będzie przybliżali jedną z książek, a w dzisiejszym odcinku „Podręcznik pilota szybowcowego – praktyka…” autorstwa Kena Stewarta.


Podręcznik pilota szybowcowego - praktyka, to publikacja obejmująca bardzo szeroki zakres praktycznej wiedzy, której odbiorcami będą zarówno początkujący jak i doświadczeni szybownicy. Z dystansem i angielskim humorem autor rozjaśnia, ostrzega i podpowiada w jaki sposób uczynić szybownictwo skutecznym i zarazem bezpiecznym. Patronat nad podręcznikiem objęła między innymi Komisja Szybowcowa Aeroklubu Polskiego.

Jest to obowiązkowa pozycja na półce każdego szybownika. Wiedza zawarta w książce jest wynikiem wieloletniego doświadczenia autora. Z pewnością warto będzie do niej wracać przed rozpoczęciem i w trakcie każdego sezonu lotnego. Podręcznik można potraktować jako osobistego trenera, który wraz ze zdobywanym przez czytelnika doświadczeniem, będzie pomagał odkrywać kolejne aspekty wspaniałego sportu.

W skład podręcznika wchodzą zagadnienia:

  • Podstawy szybownictwa, czyli rodzaje prądów wznoszących i ich wykorzystanie;
  • Przeloty szybowcowe;
  • Podnoszenie własnych umiejętności.

 
SPIS TREŚCI

Część 1 - Podstawy szybownictwa

Zasady lotu
Prądy termiczne
Loty na termice
Prądy zboczowe
Lot żaglowy
Fale górskie
Lot na fali
Fronty bryzy morskiej

Część 2 - Przeloty szybowcowe

Wybór zadania
Przygotowanie do lotu
Przeloty na termice
Latanie prędkościowe
Lot delfinem
Balast wodny
Przeloty na fali
Nawigacja
Punkty zwrotne
Dolot końcowy
Lądowanie w terenie przygodnym
 
Część 3 - Podnoszenie własnych umiejętności

Rozwój osobisty
Lot do uzyskania odznaki
Dodatki
Budowa krążka Mac Cready?ego
Kompensacja busoli
Użyteczne adresy
Współczynniki
 

Autorem podręcznika jest Ken Stewart, który zajmuje się szybownictwem od 1972 roku, w tym od 1976 roku głównie jako instruktor. Wieloletni trener kadry narodowej szybowników z Wielkiej Brytanii. Uczestniczył w wielu aspektach tego sportu, szkoleniu przyszłych instruktorów, trenowaniu zawodników w przelotach szybowcowych i przygotowaniu ich do zawodów na światowym poziomie. Jest posiadaczem złotej odznaki z trzema diamentami.

  • Ilość stron - 416 stron
  • Papier kredowy
  • Oprawa miękka
  • Format - B5
„Podręcznik pilota szybowcowego – praktyka…” dostępny jest w sklepie dlapilota.pl (LINK)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony