II Balonowy Fly Fest

II Balonowy Fly Fest (fot. Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej)

Już po raz dziewiąty fani lotnictwa spotkają się na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej podczas Międzynarodowej Wystawy Lotniczej Fly Fest w dniach 3-4 lipca 2021 r. W programie dużo samolotów w powietrzu i na ziemi oraz wiele innych atrakcji.

– Zapraszamy na największy lotniczy piknik w centralnej Polsce. Zabierzcie ze sobą całe rodziny. Zaplanujcie ten weekend w Piotrkowie. Dla przyjezdnych, możliwość rozłożenia namiotu w miasteczku biwakowym, gratis – zachęcają organizatorzy.

Pokazy w sobotę i niedzielę rozpoczną sie o godz. 13:00. Zaprezentują się: grupa rekonstrukcyjna Retro Sky Team ze Słowacji, samoloty historyczne Piper Cub, formacja LOT Flight Academy, formacja Pioneer Team, Shark i Dragon – najpiękniejsze samoloty do wyrzutu skoczków spadochronowych na świecie, samolot AN-2 Fundacja Wiedeńczyk. Będzie też pokaz śmigłowców bojowych oraz samolotu MIG 15 (SB LIM-2).

W tym roku podczas Fly Fest gośćmi będą skoczkowie spadochronowi ze słynnej grupy Sky Magic – grupy prawdziwych miłośników skoków spadochronowych, których kilka lat temu połączyło doświadczenie i kreatywność. A w niedzielę dodatkowo zaprezentuje się ORLEN Grupa Akrobacyjna Żelazny.

Znakomity piknik lotniczy Fly Fest zapewni atrakcje dla najbardziej wybrednych. Jednak balony nad dachami Piotrkowa Trybunalskiego nadadzą lekkości i kolorytu.

Wiemy, bo tak było w 2020. Czas na kolejne rozdanie i II Balonowy Fly Fest! – mówią organizatorzy. Balonowy Fly Fest rozpoczyna się już 2 lipca.

Program II Balonowego Fly Fest:

2 lipca 2021 r. Piątek
11.00 – 15.00 – przyjazd i rejestracja załóg Best Western Hotel
17.45 – oficjalne otwarcie fiesty / konferencja prasowa Hotel
18.00 – odprawa generalna oraz do lotu
ok 18.30 – 21.00 – starty i loty balonów, ewentualnie pokaz – miejsce i decyzja zależna od warunków atmosferycznych – latając nad miastem załogi balonów zachęcać będą mieszkańców Piotrkowa do przyjścia na Fly Fest

3 lipca 2021 r. Sobota
4.15 – odprawa hotel
04.30 – 07.00 – loty balonowe
18.00 – odprawa generalna oraz do lotu, lotnisko AZP
Ok 18.30 – 21.00 – starty i loty balonów, pokaz – miejsce i decyzja zależna od warunków atmosferycznych, ze wskazaniem na start wspólny z płyty lotniska AZP
ok. 22 – podsumowanie II Balonowego Fly Fest, hotel

4 lipca 2021 r. Niedziela (dzień rezerwowy)
04.30 – loty widokowe (wg decyzji organizatora i pilotów)

Przyjeżdżajcie na lotnisko Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej w Piotrkowie Trybunalskim na II Balonowy Fly Fest oraz na dziewiątą edycję Międzynarodowej Wystawy Lotniczej Fly Fest.


Przeczytaj również:
Fly Fest coraz bliżej

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus