Fly Fest coraz bliżej

Fly Fest 2021 (fot. Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej)

Trwają przygotowania do kolejnej edycji Międzynarodowej Wystawy Lotniczej Fly Fest. Fani lotnictwa z pewnością nie mogą się doczekać, aby zobaczyć pilotów latających w formacji i solo na piotrkowskim niebie.

Organizatorzy zdradzili, że podczas dwudniowego pikniku lotniczego (3-4 lipca 2021 r.) nad Piotrkowem Trybunalskim zobaczymy i usłyszymy legendarny samolot SB Lim-2, który rozpędza się do 932 km/h i jeszcze do 1993 roku był wykorzystywany w polskich siłach powietrznych.

Będzie wybuchowo i odlotowo. Po raz pierwszy na lotnisku w Piotrkowie zaprezentuje się znakomita grupa rekonstrukcyjna Retro Sky Team ze Słowacji. Retro Sky Team wykonuje pokazy na samolotach Zlin 226 i 526, Jakowlew Jak-52, Antonow AN-2 oraz na radzieckim dwupłatowym samolocie. Cztery samoloty Zlin 226 zostały pomalowane w barwach niemieckich samolotów Messerschmitt Bf 109. Przeciwnikiem samolotów Luftwaffe jest Zlin 526 w malowaniu radzieckiego samolotu Mig-3. Kolejne samoloty wspierające grupę rosyjską to Jak-52, PO-2 oraz AN-2. Wszyscy piloci noszą oryginalne niemieckie oraz rosyjskie mundury. Samoloty będą wykonywały symulacje bombardowania oraz walk powietrznych.

Na piotrkowskim niebie będzie można zobaczyć również Pioneer Team. Będą to trzy samoloty Pioneer pilotowane przez skrzydłowych: Witolda Dubińskiego i Tomasza Pruszkowskiego, a prowadzić ich będzie Horst Trauntschnig. Wszyscy piloci są członkami Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.

W tym roku podczas Fly Fest gośćmi będą skoczkowie spadochronowi ze słynnej grupy Sky Magic – grupy prawdziwych miłośników skoków spadochronowych, których kilka lat temu połączyło doświadczenie i kreatywność. Zespół z pewnością wykręci na tegorocznych pokazach takie figury, że wielu z was przyprawią o zawrót głowy. Skoczkowie tradycyjnie wyskoczą z niemniej słynnego samolotu Fundacji "Wiedeńczyk" AN-2. Będzie widowiskowo.

  

Shark i Dragon, najpiękniejsze samoloty do wyrzutu skoczków spadochronowych na świecie. Chcecie je zobaczyć? Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej zaprasza na lotnisko do Piotrkowa. Samoloty Short SC.7 Skyvan na wyposażeniu SKY FORCE Polskiego Centrum Spadochronowego będą prezentowały się w locie 3 i 4 lipca.

W trakcie Międzynarodowej Wystawy Lotniczej Fly Fest będą i balony, wielkie, majestatyczne, cicho sunące po piotrkowskim niebie. Zobaczycie je wcześnie rano i późnym popołudniem. Zagości w Piotrkowie Balonowa Fiesta.

To z pewnością jeszcze nie koniec atrakcji. Fly Fest to także Międzynarodowa Wystawa Lotnicza, w ramach której na płycie lotniska zaprezentują się firmy, których siedziby bądź przedstawicielstwa firm międzynarodowych znajdują się na terenie województwa łódzkiego.

Dla fanów lotnictwa organizatorzy przygotowali też wykłady na temat bezpieczeństwa w lotnictwie, a także loty widokowe. Będą również symulatory lotu, gry i zabawy dla dzieci w ramach akcji "Smyki na start" oraz lotnicze wesołe miasteczko.

Zapraszamy 3 i 4 lipca na lotnisko Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej w Piotrkowie Trybunalskim na dziewiątą edycję Międzynarodowej Wystawy Lotniczej Fly Fest. Wstęp wolny.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus