Przejdź do treści
Źródło artykułu

enotam.com - wizualizator współrzędnych zawartych w depeszach NOTAM

Zapraszamy wszystkich czytelników portalu do zapoznania się z drugą, poprawioną edycją oprogramowania do wizualizacji treści depesz NOTAM. Aplikacja dostępna jest pod łatwym do zapamiętania adresem: www.enotam.com.

NOTAM-y (NOtice To AirMan) często zawierają współrzędne geograficzne. Próba ich osadzenia na mapie, w deficycie czasu i bez wsparcia odpowiedniego oprogramowania jest praktycznie niemożliwa. Zadaniem "wizualizatora" jest naniesienie na mapę znalezionych w treści NOTAM-u współrzędnych.

W enotam.com można wprowadzić kod ICAO lotniska bądź FIR-u. Można również "wkleić" treść NOTAM-u w ulubionym przez siebie formacie. Źródłem treści depesz jest amerykański serwer FAA, dostępny pod adresem https://pilotweb.nas.faa.gov/PilotWeb/. Do komunikacji z użytkownikami, zgłaszania uwag, błędów bądź sugestii, uruchomiliśmy moduł komentowania.

W wersji drugiej, oddajemy w Wasze ręce możliwość szybkiego poruszania się pomiędzy znalezionymi współprzędnymi a mapą. Dodatkowo, jeśli współrzędne zawierają informację o powierzchni (okrąg bądź wielokąt - ang. Polygon), enotam.com zaznaczy je na mapie. Przykład poniżej.

Przy pierwszym uruchomieniu strony, aplikacja dokona weryfikacji antyspamowej.

Dostęp do oprogramowania jest bezpłatny. Aplikację enotam.com przetestowaliśmy na telefonach komórkowych i smartfonach.

Serwis enotam.com ma charakter TYLKO ORIENTACYJNY! dlapilota.pl Sp. z o.o. nie bierze ŻADNEJ odpowiedzialności za ewentualne błędy w interpretacji. Informacje operacyjne należy sprawdzić we WSZYSTKICH OFICJALNYCH publikacjach!

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony