Druga część, relacji z 13. FBL. Teoria frazeologii lotniczej. Od historii do gramatyki.

Relacja z XIII Forum Bezpiecznego Latania. Część 2. Teoria frazeologii lotniczej. dr Anna Borowska

Zapraszamy do obejrzenia relacji z XIII Forum Bezpiecznego Latania (FBL), poświęconej frazeologii lotniczej w przestrzeni niekontrolowanej. W drugiej cęści, prezentujemy występ dr Anny Borowskiej, adiunkt na Wydziale Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego.

Przeprowadzone przez dr Anne Borowską, długoletnie badania w zakresie komunikacji lotniczej w języku angielskim przyczyniły się do stworzenia nowej dziedziny lingwistyki stosowanej, zwanej awialingwistyką, której założenia zostały opisane w książce pt.: Avialinguistics: The Study of Language for Aviation Purposes. Obecnie Anna Borowska kieruje Pracownią Badań Komunikacji w Awiacji, a badania te dotyczą dyskursu aeronautycznego i jego elementów, a także szkolenia językowego personelu operacyjnego. Słuchowisko polecamy szczególnie, bowiem podejmuje temat historii i teorii, choć pozornie powszechnej, to w wielu przypadkach pewnie niedocenianej dziedziny awiacji.

Słuchowisko, jak zwykle obowiązkowe.

O Forum Bezpiecznego Latania
29 marca (czwartek) w budynku Instytutu Lotnictwa w Warszawie odbyła się kolejna edycja Forum Bezpiecznego Latania (FBL). Temat pozornie łatwy, ale jak pokazują statystyki, przysparzający większości pilotów (tak większości tu nie ma błędu!) problemów. A, że lata nas coraz więcej i coraz częściej, przyszedł czas na zadbanie o higienę lotniczej transmisji głosowej. Zaczęliśmy od przestrzeni sklasyfikoawnej literką G. O 13. FBL dowiesz się więcej klikając w ten link.

Organizatorami XIII edycji Forum Bezpiecznego Latania byli: Krajowe Towarzystwo Lotnicze AOPA Poland, portal dlapilota.pl, szkoła lotnicza Unitedsky. Forum jest współfinansowane z funduszu prewencyjnego zakładu ubezpieczeń PZU S.A.

13. FBL odbyło się 29 marca 2018 roku w siedzibie Instytutu Lotnictwa. 

Część pierwsza, relacji z 13. FBL. Dlaczego poprawna frazeologia lotnicza jest taka ważna?

Trzecia część, relacji z 13. FBL. Szef FISu, Michał Słojewski o statystykach, pilotach i frazeologii

Trzecia część FBL poprowadzona przez szefa FIS, Michała Słojewskiego, już niebawem. Stay tuned!

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus