Frazeologia lotnicza w przestrzeni niekontrolowanej na 13. Forum Bezpiecznego Latania. Zapraszamy!

Forum Bezpiecznego Latania. Frazeologia Lotnicza w przestrzeni niekontrolowanej. 29 marca 2018

29 marca (czwartek) o godzinie 18:00 w budynku Instytutu Lotnictwa w Warszawie startujemy z najnowszą i niepowtarzalną edycją Forum Bezpiecznego Latania (FBL). Tematem będzie frazeologia lotnicza w przestrzeni niekontrolowanej. Temat pozornie łatwy, ale jak pokazują statystyki, przysparzający większości (tak większości tu nie ma błędu!) problemów. A, że lata nas coraz więcej i coraz częściej przyszedł czas na zadbanie o higienę lotniczej transmisji głosowej. Na początku w przestrzeni G.

Podczas Forum przedstawimy również nowego bohatera, polskiej sceny lotniczej Kapitana Janusza. To w jego imieniu, zapraszamy wszystkich, początkujących, średniozaawansowanych, zawodowców i instruktorów, przedstawicieli urzędów i instytucji lotniczych.

O czym będzie 13. Forum Bezpiecznego Latania?

  • Otrzymacie wskazówki w formie schematów, jak poprawnie komunikować się na częstotliwościach lotniczych.
  • Na podstawie rzeczywistych przypadków (o włos od…) przedstawimy wagę prawidłowo i błędnie prowadzonej korespondencji radiowej.
  • Dowiecie się, czy FIS jest zadowolony, gdy używasz języka angielskiego i czy frazeologia w języku angielskim jest trudna?
  • Dowiecie się co robi FIS jak nie latacie.
  • Dowiecie się, że angielski frazeologiczny jest najłatwiejszym językiem świata.
  • Poznacie historię i teorię frazeologii lotniczej.
  • W końcu wyjaśnimy, dlaczego w dobie postępującej cyfryzacji lotnictwa, użycie poprawnej frazeologii lotniczej jest krytyczne ważne.
  • Spotkasz się twarzą w twarz z ludźmi po drugiej stronie radia.

Na koniec, nawiązując do tradycji starożytnych Forum, zapraszamy do wymiany opinii i doświadczeń. Oczywiście podczas dyskusji możecie zapytać jak to jest z tymi planami lotów składanymi z powietrzna, jak je zamykać i co FIS sądzi o skróconych planach lotów.

Zapewniamy, że czwartkowy wieczór wypełnimy Wam potężną dawką praktycznej wiedzy lotniczej, którą będziecie mogli wykorzystać w nadchodzącycm sezonie. Spotkanie potraktujcie jako rozgrzewkę, przed Waszym lotniczym maratonem w sezonie 2018.

Zarejestruj się już dzisiaj. Ilość miejsc ograniczona. Zapewniamy kawę i masę lotniczych niespodzianek. Zmotoryzowanych prosimy o podanie numeru rejestracyjnego samochodu w formularzu rejestracyjnym.

Do współtworzenia Forum, zaproszenie przyjęli osobiście Michał Słojewski szef FIS oraz znani Informatorzy: Andrzej Rutkowski oraz Maciej Dróżdź z Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Gościem specjalnym będzie Dr Anna Borowska adiunkt na Wydziale Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Przeprowadzone długoletnie badania w zakresie komunikacji lotniczej w języku angielskim przyczyniły się do stworzenia nowej dziedziny lingwistyki stosowanej, zwanej awialingwistyką, której założenia zostały opisane w książce pt.: Avialinguistics: The Study of Language for Aviation Purposes. Obecnie Anna Borowska kieruje Pracownią Badań Komunikacji w Awiacji, a badania te dotyczą dyskursu aeronautycznego i jego elementów, a także szkolenia językowego personelu operacyjnego. Oj będzie się działo!

Będzie też jeszcze jeden wybitny gość, z którym każdy pilot czy chce, czy nie chce, musi się spotkać. Zawsze. Ale o tym za kilka dni ;-)

Jak to mówi Kapitan Janusz: "Nie rób wiochy. Przyjdź i dowiedz się jak mówią prawdziwi piloci". Dalszy scenariusz spotkania napisze życie. Tylko od Ciebie zależy jak to spotkanie wykorzystasz. Ta wiedza może uchronić Cię od kłopotów i uratować Ci życie.

A jeszcze jedna bardzo ważna rzecz. Weź swoją wizytówkę. Wśród uczestników zostaną rozlosowane wybitne i wartościowe nagrody.

Uwaga! Na 13. Edycję Forum Bezpiecznego Latania, z uwagi na duże zainteresowanie, zapraszamy wyjątkowo do Instytytutu Lotnictwa w Warszawie przy Al. Krakowskiej 110/114. O miejscach parkingowych poinformujemy niebawem.

Organizatorami XIII edycji Forum Bezpiecznego Latania są: Krajowe Towarzystwo Lotnicze AOPA Poland, portal dlapilota.pl, szkoła lotnicza Unitedsky. Forum jest współfinansowane z funduszu prewencyjnego zakładu ubezpieczeń PZU S.A.

Do zobaczenia 29 marca 2018 o godzinie 18:00 za płotem EPWA, w Instytucie Lotnictwa w Warszawie (Al. Krakowska 110/114).

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w przesłanej aplikacji dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rejestracji zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust. Nr 133 pozycja 883.

Zbierane w niniejszym formularzu dane osobowe, będą wykorzystywane wyłącznie na potrzeby rejestracji w XIII edycji Forum Bezpiecznego Latania, organizowanym przez dlapilota.pl Sp. z o.o.

Numery rejestracyjne samochodów zostaną przekazane do Instytutu Lotnictwa w celu wydania przepustki wjazdowej. Po przekazaniu numerów rejestracyjnych do Instytutu Lotnictwa dane zostaną skasowane z bazy dlapilota.pl Sp. z o.o.

comments powered by Disqus