Część pierwsza, relacji z 13. FBL. Dlaczego poprawna frazeologia lotnicza jest taka ważna?

Relacja z XIII Forum Bezpiecznego Latania. Część 1. Wstęp. Sławomir Kubiak

Zapraszamy do obejrzenia relacji z XIII Forum Bezpiecznego Latania (FBL), poświęconemu frazeologii lotniczej w przestrzeni niekontrolowanej. W części pierwszej, prezentujemy wstęp do Forum, które poprowadził pilot, instruktor, autorytet lotniczy Sławomir Kubiak. Jesteśmy pewni, że to ponad 20 minutowe słuchowisko, otworzy Wam oczy na wiele złudnie prostych spraw, których zaniedbanie w konsekwencji może doprowadzić do poważanego incydentu lub katastrofy.

Słuchowisko, jak zwykle obowiązkowe.

O Forum Bezpiecznego Latania
29 marca (czwartek) w budynku Instytutu Lotnictwa w Warszawie odbyła się kolejna edycja Forum Bezpiecznego Latania (FBL). Temat pozornie łatwy, ale jak pokazują statystyki, przysparzający większości pilotów (tak większości tu nie ma błędu!) problemów. A, że lata nas coraz więcej i coraz częściej, przyszedł czas na zadbanie o higienę lotniczej transmisji głosowej. Zaczęliśmy od przestrzeni sklasyfikoawnej literką G. O 13. FBL dowiesz się więcej klikając w ten link.

Dla miłośników audiobooków, przygotowaliśmy wersję audio w formacie mp3.

Organizatorami XIII edycji Forum Bezpiecznego Latania byli: Krajowe Towarzystwo Lotnicze AOPA Poland, portal dlapilota.pl, szkoła lotnicza Unitedsky. Forum jest współfinansowane z funduszu prewencyjnego zakładu ubezpieczeń PZU S.A.

13. FBL odbyło się 29 marca 2018 roku w siedzibie Instytutu Lotnictwa. 

Druga część, relacji z 13. FBL. Teoria frazeologii lotniczej. Od historii do gramatyki.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus