Będzie remont drogi do suwalskiego lotniska

Lotnisko w Suwałkach, fot. wirtualnesuwalki.pl

Miasto Suwałki otrzymało dofinansowanie z Krajowego Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę ul. Edwarda Lecha Wojczyńskiego. Inwestycja pochłonie ok. 2,5 mln zł. Połowę tej kwoty stanowi dofinansowanie.

"Wielu mieszkańców Suwałk może w ogóle nie kojarzyć, gdzie jest ta ulica z racji tego, że nie ma przy niej zbyt wielu zabudowań, a mimo to jest to bardzo ważna droga. Pokusiłbym się o stwierdzenie, że posiada ona znaczenie ponadlokalne, ponieważ umożliwia dojazd od ul. Raczkowskiej do bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Suwałkach i naszego nowo wybudowanego lotniska" – informuje Łukasz Kurzyna, zastępca prezydenta Suwałk.

Przypomnijmy, że zakończona budowa lotniska pozwoli na to, by lądowały tam śmigłowce, szybowce, motolotnie, awionetki i małe samoloty pod potrzeby biznesu, ruchu czarterowego i turystycznego oraz maszyny wojskowe.
Pas startowy na suwalskim lotnisku ma 1320 m długości i 30 m szerokości. W ramach inwestycji powstała również: płyta do zawracania, płyta postojowa, droga kołowania i infrastruktura techniczna. Umożliwi to obsługę samolotów mogących zabierać do 50 pasażerów, stąd potrzeba zapewnienia pasażerom i pojazdom uprzywilejowanym komfortowego dojazdu do lotniska.

Czytaj całość artykułu na stronie www.wirtualnesuwalki.pl

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus