Agenda XV Forum Bezpiecznego Latania – będzie się działo!

XV Forum Bezpiecznego Latania

4 kwietnia o godz. 18.00 na Uczelni Łazarskiego w Warszawie odbędzie się kolejna, piętnasta edycja Forum Bezpiecznego Latania pod tytułem „Pre-flight preparation. Przygotowanie do lotu i sezonu". Właśnie dopięliśmy ostateczną wersję czwartkowego spotkania i niniejszym przedstawiamy jego aktualną agendę:

 1. 18.00 - rozpoczęcie i sprawy organizacyjne
 2. Michał Witkowski (Wiceprezes ds. Standardów Lotniczych) - "O sytuacji w LKE i planach naprawczych podjętych przez Urząd Lotnictwa Cywilnego"
 3. Paweł Wojciechowski (p. o. Kierownika Biura Odpraw Załóg Polska Agencja Żeglugi Powietrznej) - cz. I prezentacji Internet Web Briefing
 4. Wiesław Jedynak (pilot liniowy) - "Okiem pilota liniowego, latającego też w GA: jak ogarnąć setki NOTAMów w locie międzynarodowym i międzykontynentalnym"
 5. Henryk Główka (Kierownik Działu Planowania Strategicznego ASM) - "Negocjacje przestrzeni i zmiany w przestrzeni w sezonie 2019"
 6. Bartosz Orłowski (Szef Oddziału Służby Ruchu Lotniczego Szefostwa Służb Zbrojnych RP) - "Wojsko i GA"
 7. Przerwa
 8. Paweł Wojciechowski (p. o. Kierownika Biura Odpraw Załóg Polska Agencja Żeglugi Powietrznej) - "IWB cz. II Wspólne zaplanowanie lotu"
 9. Maciej Włodarczyk ( p.o. Kierownika Zespołu ds. Zarządzania Operacjami Bezzałogowych Statków Powietrznych) - "GA "vs"czy "i" Drony - w poszukiwaniu symbiozy"
 10. Stefan Kraszewski (Instruktor wielu pokoleń pilotów i kontrolerów) - "O dwóch takich rzeczach co pilotom sprawiają najwięcej problemów"
 11. Tomasz Siembida (pilot GA) - w kąciku Doświadczyłem, przeżyłem opisałem opowie, o niewidzialnym ciśnieniu przedodlotowym
 12. Maciej Szczukowski (Kontroler ruchu lotniczego, psycholog, psychoterapeuta) - "Aspekt psychologiczny przygotowania do lotu"
 13. Dyskusja
 14. Konkurs na najcelniejszy papierowy samolot
 15. Zakończenie i rozejście 21:48

Jak widzicie nie zabraknie niespodzianek. Agenda jest tak napięta, że musieliśmy niektórych wybitnych prezenterów przełożyć na kolejną edycję. Jest tyle Wam do przekazania.Pierwszy raz w historii Forum, ograniczyliśmy czas każdej prezentacji do 15 minut. Gwarantujemy, że będzie dynamicznie, ciekawie i długo  ;-)


Zarejestrowani już powinni otrzymać maile z potwierdzeniem obecności. Zostało nam jeszcze 26 wolnych miejsc. Jeśli, po przeczytaniu tej agendy uznacie, że warto się pojawić, to zapraszamy. Link rejestracyjny na dole artykułu. O catering, kawę i przekąski zadba Uczelnia Łazarskiego za co w swoim i awansem Waszym imieniu dziękujemy.


Link rejestracyjny


                                                        Udział jak zwykle bezpłatny!

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus