You must login to view this form.

XV FBL: Pre-flight preparation. Przygotowanie do lotu i sezonu. Każdego. Spotykamy się 4 kwietnia o 18:00

XV Forum Bezpiecznego Latania. Pre-flight preparation. Przygotowanie do lotu i sezonu. Każdego.

Z radością, zapraszamy wszystkich na kolejną, piętnastą edycję Forum Bezpiecznego Latania. Forum zbiega się z planowanym przez PAŻP operacyjnym wdrożeniem systemu wspierającego planowanie lotów IWB (Internet Web Briefing). Przy tej okazji, postanowiliśmy wykorzystać moment na „kickoff sezonu 2019”, przygotowując specjalnie wyselekcjonowaną dawkę wiedzy. Ale uwaga, nowa Formuła Forum na którą jak zwykle zaprasza Kapitan Janusz, zakłada jeszcze większą niż poprzednio liczbę prezenterów, przy jednoczesnym bezwzględnym trzymaniu się reżimu czasowego - 15 minut na prezentację.

Kogo spotkacie podczas XV Forum Bezpiecznego Latania? (kolejność specjalnie przypadkowa, z uwagi na wyjątkowość każdego z zaproszonych prezenterów)

- Pawła Wojciechowskiego szefa projektu IWB który w dwóch slotach prezentacyjnych opowie o wyzwaniach podczas wdrażania systemu, statystykach ciekawostkach i wszystkim czego nie dowiecie na oficjalnych stronach. Na koniec przeprowadzi ćwiczenia praktyczne.
- Stefana Kraszewskiego, w środowisku lotniczym znanego jako wyjątkowy instruktor i nauczyciel wielu pokoleń lotników. Zawsze z poczuciem humoru. W opinii niektórych pilotów, zajęcia z instruktorem Stefanem Kraszewskim, powinny być obowiązkowe jak pierwszy lot...
- Wiesława Jedynaka, kapitana 787, konstruktora lotniczego który opowie o przygotowaniu do lotu i mądrej selekcji informacji z potoku danych.
- Rozpoznawalnego i uznanego pilota General Aviation, który opowie o lataniu w Polsce i na świecie, oczywiście z perspektywy przygotowania do lotu.
- Henryka Główkę z Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej odpowiedzialnego za publikację informacji aeronautycznych i co najbardziej interesujące często negocjatora podczas rezerwacji przestrzeni powietrznej.
- Macieja Szczukowskiego z prezentacją: „NA CO MI RAYBANY?”, kontrolera ruchu lotniczego, instruktora i psychologa lotniczego który opowie o tym gdzie i dlaczego przygotowanie do lotu zaczyna się na długo przed pierwszą wizytą w hangarze. Podzieli się doświadczeniem z pracy z adeptami sztuki kontrolerskiej oraz opowie za co otrzymał trójkę na początku swoich studiów psychologicznych.
- Znanego z artykułów na portalu dlapilota.pl Klaudiusza Dybowskiego, który opowie o informacji aeronautycznej, z tytułem prezentacji „Jak oddzielić ziarno od plew?”

- płk. Bartosza Orłowskiego pilota, cywilnego i wojskowego kontrolera ruchu lotniczego który opowie o reorganizacji wojskowej przestrzeni powietrznej i planowanych zmianach w najbliższym czasie. Opowie o możliwościach negocjacji i przelatywaniu przez aktywne wojskowe struktury powietrzne. Przedstawi możliwości składania z powietrza skróconych planów lotu na potrzeby przelotów przez wojskowe przestrzenie powietrzne.
- Macieja Włodarczyka, kierownika Zespołu ds. Operacji Bezzałogowych Statków Powietrznych z Ośrodka Planowania Strategicznego ASM który opowie o rewolucji w przestrzeni powietrznej polegającej na udostępnieniu przestrzeni dla bezzałogowych statków powietrznych w lotach automatycznych na niskich wysokościach w niewysegregowanych przestrzeniach powietrznych. Opowie czego się spodziewać w AIP, NOTAM, a czego w powietrzu….

... i jeszcze kogoś bardzo ważnego i interesującego, ale o tym niebawem

Chętni, spotykają się w czwartek, 4 kwietnia o godzinie 18:00 na Uczelni Łazarskiego.  

Organizatorzy
Organizatorami XIV edycji Forum Bezpiecznego Latania są: Krajowe Towarzystwo Lotnicze AOPA Poland, portal dlapilota.pl, szkoła lotnicza Unitedsky, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej oraz Instytut Transportu Lotniczego Uczelni Łazarskiego.

Dla kogo ta edycja Forum?
Zapraszamy wszystkich: początkujących, średniozaawansowanych, zawodowców i instruktorów, HT, kierowników SMS, przedstawicieli urzędów i instytucji lotniczych.

Obietnica
Ze wszystkich sił dołożymy starań, aby tym razem starczyło czasu do wymiany opinii i doświadczeń. Zapewniamy, że czwartkowy wieczór wypełnimy Wam unikalną wiedzą lotniczą, którą będziecie mogli wykorzystać w nadchodzącycm okresie jesienno-zimowym.

Rejestracja została zamknięta. Ilość miejsc ograniczona. Udział w Forum jest bezpłatny. Kawę i coś słodkiego zapewni Uczelnia Łazarskiego.

Na koniec Forum, rozdamy (wklejki) karty uczestnictwa. Nie zapomnijcie zabrać Waszych logbooków.

Uwaga! 15. edycja Forum Bezpiecznego Latania, odbędzie się w dużej auli Uczelni Łazarskiego na warszawskim Mokotowie przy ulicy Świeradowskiej 43.

 Spotkanie jak zwykle obowiązkowe! ;-)

Rejestracja nie skutkuje wysłaniem maila potiwerdzającego. Aktywny formularz rejestracyjny na tej stronie oznacza, że są jeszcze miejsca.

Więcej o poprzenich edycjach

comments powered by Disqus