35. Szybowcowe Mistrzostwa Świata w Michałkowie – dzień 8

35. Szybowcowe Mistrzostwa Świata w Michałkowie (fot. wgc2018.pl)

Od 7 lipca na lotnisku Aeroklubu Ostrowskiego w Michałkowie piloci szybowcowi z całego świata rywalizują w 35. Szybowcowych Mistrzostwach Świata. W niedzielę, 15 lipca, została rozegrana czwarta konkurencja.

Ten dzień można zaliczyć do bardzo udanych. W klasie 15-metrowej w niedzielę pierwszy na mecie zameldował się Sebastian Kawa na szybowcu ASG 29 uzyskując 922 punkty. Dzięki temu zwycięstwu Sebastian Kawa, przesywając się o trzy miejsca w górę, zajął pozycję lidera w klasyfikacji generalnej z 3454 punktami, spychając na drugą pozycje dotychczasowego lidera Jana Omselsa z Niemiec. To już druga zwycięska konkurencja Sebastiana w tych zawodach.

Kolejny udany dzień, chociaż jak się wydaje większość klasy 15m uznała, że jedyny dobry moment do odejścia to wtedy gdy odchodzi polska para. A potem narzekają na tłok! – pisze Sebastian Kawa na Facebooku.

Drugi polski pilot w 15-metrowej klasie – Łukasz Grabowski – przyleciał na metę jako drugi zdobywając 920 punktów. Łukasz przesunął się w górę o dwie pozycje w klasyfikacji generalnej i zajmuje obecnie trzecią pozycję.

W klasie Standard również dobre wiadomości. Wprawdzie Łukasz Błaszczyk przyleciał w niedzielę na metę jako piąty, to dzięki zdobytym punktom przesunął się w klasyfikacji generalnej o piąć pozycji i zajmuje teraz trzecie miejsce. Drugi polski pilot w tej klasie – Mateusz Siodłoczek – zajął 15 lipca szóste miejsce. Taki wynik wystarczył temu pilotowi do zajęcia pozycji lidera w klasyfikacji generalnej z 3611 punktami.

W klasie Club, podczas czwartej konkurencji, Jakub Barszcz był na mecie dopiero trzydziesty, ale uzyskane punkty pozwoliły mu utrzymać drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. Tomasz Rubaj przyleciał w niedzielę na metę jako trzydziesty drugi, ale i jemu zdobyte punkty pozwoliły zachować pozycję lidera w tej klasie.

Wszyscy polscy piloci są obecnie w czołówce w klasyfikacji generalnej we wszystkich klasach. Oby tak dalej.

Pełne wyniki na stronie: www.soaringspot.com

Dziewiątego dnia zawodów (16 lipca) pogoda pozwoliła na rozegranie piątej konkurencji. Dziś również wyznaczono krótsze trasy: klasa Standard – 304,28 km z trzema punktami zwrotnymi, klasa 15m – 317,79 km z czterema punktami zwrotnymi oraz klasa Club – 280.08 km z czterema punktami zwrotnymi.

Zapraszamy do śledzenia zawodników za pomocą serwisów na stronie: www.wgc2018.pl/pl/tracking/

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus