Przejdź do treści
Źródło artykułu

CPK ogłosiło przetarg na projekt parkingów, biur i hoteli lotniskowych

Spółka Centralny Port Komunikacyjny ogłosiła przetarg na projektowanie hoteli, biur i terminali cargo w pobliżu Portu Solidarność i Airport City - poinformowała w czwartek spółka.

"Spółka Centralny Port Komunikacyjny ogłosiła przetarg na projektowanie drugiej grupy obiektów wpierających lotnisko w tym parkingów, biur i hoteli" - poinformowała w czwartek spółka.

Wykonawcy, którzy zostaną wybrani w przetargu na Projektowanie Obiektów Wspierających (Support Infrastructure Engineering - SIE), wezmą udział w przygotowaniu dokumentacji wielobranżowej dla hoteli, biur, obiektów handlowych, terminali cargo i parkingów wielopoziomowych na terenie Portu Solidarność i Airport City, w tym w bezpośrednim sąsiedztwie terminala pasażerskiego.

Spółka przekazała, że przetarg ma charakter nieograniczony. Mogą wziąć w nim udział zarówno polskie biura projektowe, jak też podmioty z zagranicy.

"W jego wyniku zostanie wyłonionych do 15 firm projektowych. Maksymalna wartość udzielanych zamówień w ramach tej umowy ramowej to 250 mln zł. Termin składania ofert upływa 14 listopada tego roku" - podano.

Spółka przypomniała, że do analogicznego postępowania na pierwszą grupę obiektów, m.in. na wieżę kontroli lotów, zgłosiło się 15 firm. Szacowana łączna wartość obu umów ramowych to 500 mln zł.

Z wykonawcami wybranymi na podstawie kryteriów jakościowych – zarówno w pierwszym, jak i w drugim przetargu – CPK podpisze umowy ramowe. Konkretne zadania będą im zlecane w wyniku postępowań wykonawczych.

Centralny Port Komunikacyjny ma być węzłem przesiadkowym między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3 tys. ha zostanie wybudowany Port Lotniczy Solidarność, który w pierwszym etapie będzie w stanie obsługiwać 40 mln pasażerów rocznie. W skład CPK wejdą też inwestycje kolejowe: węzeł w bezpośredniej bliskości portu lotniczego i połączenia na terenie kraju, które umożliwią przejazd między Warszawą a największymi polskimi miastami w czasie nie dłuższym niż 2,5 godz. CPK ma być wybudowany do 2027 r. wraz z realizacją niezbędnych połączeń z komponentami sieci kolejowej i drogowej. (PAP)

autorka: Ewa Nehring

neh/ aop/ pad/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony