Richard Branson złożył wniosek o upadłość linii Virgin Atlantic

B787 należący do linii Virgin Atlantiic

4 sierpnia, linie lotnicze Virgin Atlantic złożyły w sądzie w Nowym Jorku wniosek o ochronę przed bankructwem na mocy przepisów Chapter 15, zaledwie kilka godzin po tym, jak firma poinformowała londyński sąd, że dalsza ich działalność będzie zagrożona, jeśli plan ratunkowy nie zostanie wdrożony w przyszłym miesiącu.

To kolejny cios dla marki Branson Virgin, który nastąpił zaledwie kilka miesięcy po tym, jak podobny wniosek złożyły linie lotnicze Virgin Australia. Spółka oświadczyła, że planuje kontynuować działalność w trakcie restrukturyzacji, co ma nadzieję zakończyć do końca września. Mimo to przedstawiciel Virgin Atlantic podkreślał w sądzie, że jeśli nie zostanie osiągnięte porozumienie, to firmie zabraknie płynności finansowej i będzie musiała ona zostać zamknięta do końca miesiąca.

Virgin Atlantic, który w 49% należy do linii Delta, oferuje przede wszystkim podróże między Wielką Brytanią, a innymi częściami świata. Jeszcze do niedawna przewoźnik zatrudniał ponad 8,5 tys. pracowników i już w 2018 r. notował prawie 75 mln dolarów strat.


Ze względu na masowo pojawiające się komentarze, które naruszają regulamin forum, dyskusja pod artykułem została zamknięta. Redakcja.

Źródło: CNN
comments powered by Disqus