Przejdź do treści
Cirrus Vision SJ-50
Źródło artykułu

Inauguracyjny lot Cirrus Vision SJ – 50

Cirrus The JET: Jednosilnikowy odrzutowiec wzbił się po raz pierwszy w powietrze i otrzymał oficjalną nazwę Cirrus Vision SJ-50. Samolot jest jednym z najbardziej oczekiwanych projektów lotniczych na świecie, produkcji globalnego lidera na rynku samolotów lotnictwa ogólnego: Cirrus Design Corporation.

Otrzymaliśmy potwierdzone informacje, że na początku lipca najbardziej oczekiwany samolot w historii firmy Cirrus Design Corporation, oficjalnie nazwany Cirrus Vision SJ-50 wykonał swój pierwszy lot. 45 minutowy lot ze światowej kwatery głównej Cirrus Design na międzynarodowy port lotniczy w Duluth w Minnesocie przebiegł bez usterek.

Projekt wcześniej funkcjonował pod nazwą „The Jet”. Jest całkiem nowym samolotem, który łączy w sobie najlepsze cechy wysoko wydajnej klasy jednosilnikowej oraz kategorię lekkich odrzutowców VLJ. Nieprzezwyciężalna przestrzeń wnętrza, wydajność paliwowa jednego silnika, optymalna ilość miejsc siedzących dla rodziny do siedmiu osób, supernowoczesna awionika i systemy lotnicze oraz przypisany tylko do maszyn Cirrus - system spadochronowy dla całego samolotu (CAPS) są cechami rozpoznawczymi nowego projektu. Pracuje na nim zespół ponad 125 inżynierów. Tym udanym lotem Cirrus Design Corporation rozpoczyna następną fazę programu, który będzie wspierał rygorystyczny program osiągania certyfikatu.

„Pierwszy lot Cirrus The Jet przynosi obietnicę zmian w lotnictwie ogólnym. Dostarcza całkowicie nową opcję transportu osobistego i biznesowego. Nasz The Jet oferuje posiadaczom dostęp do pościgu lifestyle bardziej niż jakikolwiek inny samolot do tej pory. Co ważniejsze, nie koliduje z operacjami linii lotniczych. Jego rejsy odbywają się poniżej poziomu lotów linii lotniczych i oferują łatwe i wygodne połączenia z tysiącami lokalnych lotnisk, nie obsługiwanymi przez linie lotnicze.” powiedział przewodniczący i CEO Cirrus Design Corporation, Alan Klampeier.

Cirrus Vision SJ-50 jest technologicznie zaawansowany, a jednocześnie zaprojektowany i stworzony w sposób, aby był tak łatwy w obsłudze jak najlepiej sprzedające się samoloty SR20 i SR22. To właśnie SR22, jest dziś idealnym samolotem do posiadania i obsługi, aby w niedalekiej przyszłości być przygotowanym do przejścia oraz posiadania Cirrus Vision SJ-50.

Najbardziej ze wszystkich samolotów lotnictwa prywatnego dla ułatwienia pracy pojedynczego pilota dopasowano wnętrze oraz zoptymalizowano technologię kokpitu. Ponadto najnowsze systemy bezpieczeństwa ujęte w standardowym wyposażeniu, znacznie podnoszą wartość Cirrus Vision SJ-50 i jego potencjał, czyniąc je niemal bezkonkurencyjnymi.

CIRRUS DESIGN

CIRRUS jest uznanym światowym liderem w produkcji samolotów lotnictwa ogólnego, które dostarczają wyjątkową jakość, osiągi oraz bezpieczeństwo. Najbardziej popularne samoloty, Cirrus SR22 oraz SR20, wykonane z kompozytu, w swoim standardowym wyposażeniu posiadają innowacyjne i zaawansowane technologie projektowe, włączając w to opatentowany przez Cirrus Design system CAPS (Cirrus Airframe Parachute System) - spadochron dla całego samolotu. Cirrus sprzedaje swe produkty bezpośrednio w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej poprzez swój dział sprzedaży, zaś przedstawicielstwa handlowe posiada w krajach Ameryki Południowej, krajach Europy, Chinach, Austarlii, Daleko-Wschodniej Azji, Afryce Południowej, Meksyku oraz Karaibach.

Więcej informacji o Cirrus Design i jego produktach uzyskasz na: www.cirrusdesign.com, zaś wkrótce także na stronie: www.cirruspolska.pl
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony