Przejdź do treści
Źródło artykułu

CIRRUS PERSPECTIVE™ widzi wyraźniej

Cirrus Design Corporation, poinformował, że w samolotach SR20, SR22 oraz SR22 Turbo dostępny do instalacji na żądanie jest już ulepszony system wizualizacji - System Perspective EVS.

System Perspective EVS jest oparty na wieloczujnikowym systemie Max-Viz EVS-600, który wykorzystuje światło w zakresie widzialnym w połączeniu z obrazowaniem w podczerwieni. Perspective EVS oferuje pilotowi dodatkowe korzyści podczas wszystkich faz lotu – kołowania, startu i wznoszenia, jak też na trasie, podczas podchodzenia do lądowania i lądowania. Aspektami, których nie można przecenić w nowym systemie są możliwości „widzenia” chmur w nocy oraz unikanie potencjalnych warunków oblodzenia, turbulencji lub burzy.

Prezes i Główny Dyrektor Wykonawczy firmy Cirrus - Alan Klapmeier stwierdził – „Możliwości funkcjonalne modeli SR20, SR22 oraz Turbo zmieniły sposób używania samolotów Cirrus przez ich właścicieli. System Perspective EVS dodaje kolejny wymiar bezpieczeństwu w lotach nocnych”. „Perspective EVS uzupełnia System Syntetycznego Odwzorowania Terenu Garmina, pokazujący, co powinno być na zewnątrz. Perspective EVS pozwala zobaczyć, co rzeczywiście jest na drodze samolotu.” - kontynuował swoją wypowiedź Klapmeier.

Lou Churchville, wiceprezes do spraw rozwoju Max-Viz dodał: „Przez sponsorowanie inicjatywy polegającej na przeniesieniu najbardziej technologicznie zaawansowanej technologii EVS do serii samolotów SR, Cirrus raz jeszcze udowodnił swoją pozycję lidera w innowacyjności. Firma Max-Viz jest dumna z faktu, że wybrano ją jako dostawcę systemu EVS dla samolotów Cirrus”.

System Perspective EVS kosztuje 14 900 dolarów i jest dostępny jedynie w połączeniu z 12-calowymi ekranami Garmin (Cirrus Perspective).

Cirrus oferuje wszystkim właścicielom ponad 200 samolotów Cirrus, wyposażonych w system Cirrus Perspective możliwość instalacji systemu EVS w samolotach zamówionych przed końcem roku 2008. Wszystkie samoloty SR22 i Turbo, wyposażone w system Cirrus Perspective, są przystosowane do łatwej instalacji systemu EVS, trwającej mniej niż dwie godziny.

Więcej informacji o Cirrus Design oraz jego produktach uzyskasz na: www.cirrusdesign.com, oraz pod adresem: info@cirruspolska.pl

Aby zamówić samolot lub uzyskać dodatkowe informacje, zadzwoń pod numer: + 48 665 066 478 lub napisz: info@cirruspolska.pl
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony