Kompleksowy program szkolenia CBT (Computer Based Training)

CBT (Computer Based Training) / www.ppl.edu.pl

Od niedawna z pakietu programu szkolenia do licencji pilota turystycznego, na uprawnienia na wielo-silniki oraz do uzyskania świadectwa ogólnego operatora radiotelefonisty można skorzystać za pośrednictwem Internetu. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu na stronie ppl.edu.pl istnieje możliwość wykupienia dostępu do materiałów i korzystania z nich przez określony czas bez ograniczeń.

Oto co o swoim projekcie mówi jeden z jego twórców:

„Celem napisania programu było zebranie wszystkich potrzebnych do licencji PPL informacji i wiedzy w jednym miejscu. Uczestnicząc wiele razy na różnych wykładach i prowadząc takie wykłady pisałem prezentacje do poszczególnych przedmiotów. Szef wyszkolenia jednej ze szkół zaproponował mi przygotowanie całości materiału szkoleniowego na potrzeby distance learningu i to było moja motywacją.

Gotowy materiał przekazałem szkole która wykorzystuje go do celów edukacyjnych dla swoich studentów (przyszłych pilotów), a ja jako autor tego materiału uznałem, iż może się on przydać pozostałym czynnym pilotom lub tym wszystkim, którzy planują nimi zostać.

W tej formie użytkownicy ppl.edu.pl mogą po zalogowaniu w prosty sposób przyswajać potrzebną wiedzę, mogą również skontrolować ją za pomocą systemu testów z poszczególnych przedmiotów. Po zalogowaniu użytkownik ma dostęp do kursu PPL lub UKE, gdzie wybierając przedmiot może uruchomić prezentację, w której w sposób graficzny i opisowy przedstawiony jest temat danego przedmiotu zgodnie z opisem pod obrazkami na stronie http://www.ppl.edu.pl/content/cbt.html.

Pod nazwą definicje, dostępny jest również zbiór skrótów i słów z branży lotniczej wraz z opisem. Materiał podany w taki sposób jest łatwiej przyswajalny i umożliwia utrzymanie na odpowiednim poziomie swojej wiedzy.

Pragnę podkreślić, że korzystanie z zasobów CBT daje szybki dostęp do informacji. W celu głębszego zapoznania się z tematyką, zachęcam użytkowników do korzystania ze spisu literatury zawartego na stronie.

Źródło: CBT
comments powered by Disqus

Komentarze

System ten jest dostępny w Ośrodku Szkolenia lotniczego Royal Star Aero w ramach szkolenia lotniczego, ROYAL-STAR AERO