Ćwiczenie ratownicze z trałowcami

Brygada Lotnictwa MW

Na poligonach morskich Zatoki Gdańskiej trwają ćwiczenia 13. Dywizjonu Trałowców wchodzącego w skład 8.Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. W czwartek, 24 czerwca, załoga śmigłowca W-3RM „Anakonda” z Gdyni Babich Dołów uczestniczyła w epizodzie ratowniczym tych ćwiczeń.

Śmigłowiec W-3RM „Anakonda” z 28. Puckiej Eskadry Lotniczej uczestniczył dzisiaj w epizodzie ratowniczym ćwiczeń 13. Dywizjonu Trałowców z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Załogi „Anakondy” i niszczyciela min ORP „Czajka” przećwiczyły procedury prowadzenia korespondencji i współpracy śmigłowca z okrętem podczas prowadzenia akcji ratowniczej. Przećwiczono elementy przyjęcia na pokład okrętu ratownika oraz podjęcia poszkodowanego do śmigłowca za pomocą noszy.

Celem tego typu ćwiczeń jest przygotowanie załóg okrętów do współpracy ze śmigłowcem podczas prowadzenia działań poszukiwawczo - ratowniczych i ewakuacji poszkodowanych z pokładu okrętu. Dla załóg śmigłowców pełniących dyżury w systemie ratownictwa morskiego i lotniczego jest to jeden z podstawowych elementów szkolenia pozwalającego na utrzymanie nawyków niezbędnych do prowadzenia realnych działań ratowniczych na morzu.
 

Źródło: Brygada Lotnictwa MW
comments powered by Disqus