Boeing 747-8 w nowych kolorach firmy Cargolux wyjechał z hangaru

Boeing 747-8 w nowych kolorach firmy Cargolux wyjechał z hangaru

Pierwszy Boeing [NYSE: BA] 747-8 Freighter w kolorach klienta wyłonił się z hangaru firmy Boeing w mieście Everett w stanie Washington, USA. Samolot jest pomalowany według nowej oficjalnej kolorystyki firmy Cargolux. Luksemburski przewoźnik cargo oczekuje na 13 zamówionych samolotów Boeing 747-8 Freighter.

Boeing dostarczył ostatni samolot Cargolux 747-400 Freighter z unikatowym przejściowym wzorem kolorystycznym zawierającym zanikające paski. Nowy projekt graficzny widziany na samolocie Cargolux 747-8 Freighter to ewolucja wzoru, która jednocześnie rozpoczyna nową erę w historii tej firmy.

„Nowy wzór to wyraz ciągłości operacyjnej i zaangażowania w to, co robimy, a także potwierdzenie podstawowych wartości, które pozwoliły firmie Cargolux osiągnąć sukces. Czerwone, białe i niebieskie pasy symbolizują korzenie firmy w Luksemburgu, jego HUB-u i bazy” powiedział Urlich Ogiermann, Prezes Zarządu Cargolux. Nowy wzór zawiera także łatwo rozpoznawalny czerwony ogon oraz logo na podwoziu, co umożliwia jeszcze lepszą promocję firmy.

Boeing dostarczy pierwszy egzemplarz samolotu 747-8 Freighter firmie Cargolux w czwartym kwartale bieżącego roku.

Źródło: Boeing
comments powered by Disqus