Balony polecą w trzech miastach

Balon na Krakowskich Błoniach (fot. Kraków Balloon Team)

Balonowy świat stanął na głowie. Odwoływane są tradycyjne zawody i fiesty, te od lat organizowane. Ale że w przyrodzie nic nie ginie, a balony mają ścisły związek z naturą, powstały wyjątkowe inicjatywy.

Korzystając z okazji ograniczonego ruchu lotniskowego piloci latali już w strefach CTR nad Wrocławiem i Poznaniem. W najbliższą sobotę i niedzielę starty odbędą się z krakowskich Błoni i w Lublinie, a 21 czerwca zaplanowany jest lot w Warszawie.

Organizatorzy przyjmują jeszcze zgłoszenia.

Kraków – program
W sobotę (6 czerwca) o godzinie 17:00 w Muzeum Lotnictwa Polskiego odbędzie się briefing. Na godz. 18:00 zaplanowano start balonów z terenu Muzeum i przelot nad Krakowem.
W niedzielę (7 czerwca) o godzinie 5:00 na Krakowskich Błoniach odbędzie się briefing. Na godz. 5:30 zaplanowano start balonów z Krakowskich Błoń i przelot nad Krakowem.
Dla chętnych możliwość noclegu w atrakcyjnych cenach.

Chcesz zobaczyć Kraków z kosza? Zainteresowanych lotem pilotki i pilotów organizatorzy proszą o zgłoszenie mailem na adres: krakowballoon@gmail.com. Ilość zgłoszeń ograniczona, kto pierwszy ten lepszy.

Organizatorzy przelotu balonów nad Krakowem ogłaszają też konkurs na zdjęcia balonów nad Krakowem. Do wygrania jest voucher na przelot balonem. Regulamin konkursu dostępny będzie na stronie FB – Kraków Balloon Team.


Balony w Lublinie (fot. Adam Gruszecki)

Lublin – program
w dniach 6-7 czerwca, w związku ze wstrzymaniem pasażerskiego ruchu lotniczego, odbędzie się wyjątkowy przelot balonów nad Lublinem. To jedyna i niepowtarzalna okazja aby zobaczyć to miasto z góry. Organizatorzy przewidzieli dwa loty, czyli w sobotę (6 czerwca) po południu, gdzie balony wystartują około godziny 18:00-18:30 i w niedzielę (7 czerwca) rano czyli ok. godz. 6:00. Balony przelecą nad Lublinem, a lot nimi potrwa około godziny. Więcej TUTAJ.

Chcesz zobaczyć Lublin z kosza? Zostały ostatnie wolne miejsca. Zainteresowanych lotem pilotki i pilotów organizatorzy proszą o zgłoszenie mailem na adres: aerostatag@gmail.com


(fot. RD33.net)

Warszawa i Okęcie – program
W niedzielę (21 czerwca) w Warszawie odbędzie się poranny lot treningowy balonów. Miejsce startu zależne będzie od kierunku wiatru. Będzie to przelot nad Okęciem. Balony będzie można zaobserwować na niebie ok. godz. 8:30.

Chcesz zobaczyć Warszawę i Okęcie z kosza? Zainteresowanych lotem pilotki i pilotów organizatorzy proszą o kontakt przez: www.facebook.com/balonowastronanieba

Byle pogoda dopisała, a będzie dużo wrażeń i wzruszeń.

Źródło: Balonowa Strona Nieba
comments powered by Disqus