Przejdź do treści
Źródło artykułu

Awaria śmigłowca ratunkowego na autostradzie A1, ruch czasowo wstrzymany

Po wypadku motocyklisty na jezdni autostrady A1 w kierunku Czech w rejonie Rybnika lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który uległ awarii. Na czas weryfikacji stanu maszyny ruch do Czech pozostaje wstrzymany – wynika z informacji śląskiej policji.

W okolicach Rybnika motocyklista uderzył w bariery energochłonne. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który lądował na autostradzie – przekazał PAP młodszy aspirant Paweł Kasprzak.

– Podczas akcji doszło do awarii śmigłowca. Obecnie ruch na A1 w kierunku granicy państwa jest całkowicie wstrzymany. Trwa wyznaczanie objazdów – zaznaczył Kasprzak. – Motocyklista został zabrany do szpitala ambulansem pogotowia ratunkowego – dodał.

Ze wstępnych informacji od ratowników LPR wynika, że usterka maszyny nie powinna być poważna. Procedury bezpieczeństwa wymagają jednak dokładnej weryfikacji stanu technicznego śmigłowca.

Kasprzak zasygnalizował, że może to trwać do kilkudziesięciu minut, po czym śmigłowiec powinien odlecieć z autostrady. Do tego czasu policja prosi kierowców o ostrożność, stosowanie się do poleceń służb i w miarę możliwości o korzystanie z alternatywnych tras. (PAP)

mtb/ joz/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony