Przejdź do treści
Źródło artykułu

BAE Systems otrzymuje kontrakt na integrację systemów w samolotach KC-130J

BAE Systems otrzymało 26,7 mln USD na modyfikację i instalację środków przeciwdziałania elektronicznego w samolotach KC-130J.

Departament prototypowania systemów Działu Lotniczego Centrum Walki Powietrznej Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych (NAWCAD) przyznał BAE Systems pierwsze miejsce w konkursie na zlecenie o wartości 26,7 mln USD na zamontowanie, zintegrowanie i testy dla potrzeb Departamentu Marynarki Wojennej (DoN) układu przeciwdziałania w podczerwieni dla dużych statków powietrznych (LAIRCM) w samolotach transportowo-tankujących KC-130J. Zaawansowany system ostrzegania o pociskach rakietowych LAIRCM polepsza zdolności i przeżywalność samolotu, przeciwdziałając zagrożeniom, jakim są pociski rakietowe naprowadzane na podczerwień.

„Rozumiemy, jak ważny jest KC-130J dla Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych (U.S. Navy) i Korpusu Piechoty Morskiej (U.S. Marine Corps) i jakie zdolności system DoN LAIRCM wnosi do walki” – powiedział Pete Trainer, wiceprezes i dyrektor generalny działu Air Force Solutions firmy BAE Systems. „Posiadamy ponad 40-letnie doświadczenie w zarządzaniu złożonymi programami modernizacji i wsparciu eksploatacji samolotów. Cieszymy się, że NAWCAD powierzyło nam zintegrowanie tego systemu z ich samolotami w celu zapewnienia bezpieczeństwa załóg lotniczych i ochrony tej kluczowej zdolności”.

Kompleksowe rozwiązanie BAE Systems obejmuje: zarządzanie programem, kontrolę zasobów, wsparcie inżynierskie, zamontowanie i testy systemu DoN LAIRCM. W razie potrzeby zostaną również zapewnione działania związane z obsługą techniczną i wsparciem logistycznym samolotów. To drugie zlecenie na podstawie umowy na wykonanie prototypu i produkcję małoseryjną, przyznane BAE Systems na czas nieokreślony. DoN LAIRCM zostanie zamontowany w maksymalnie 19 samolotach KC-130J w ciągu najbliższych pięciu lat; prace będą realizowane w Crestview na Florydzie we współpracy z Działem Integracji i Wsparcia Eksploatacji (AIS) Vertex Aerospace.

„Biuro programu oczekuje współpracy z BAE Systems przy zamontowaniu DoN LAIRCM” – powiedział kmdr Steven Nassau, menedżer programu w biurze PMA-207 Dowództwa Systemów Lotnictwa Morskiego. „Kontrakt pozwoli Korpusowi Piechoty Morskiej przejść z pracami wykonywanymi w bazach wojskowych do zakładów przemysłowych bez przerwy w usługach. To dowód na poświęcenie zespołu systemów misji KC-130J i biura kontraktów. Wiele mówi także o elastyczności zarówno marynarki wojennej, jak i przemysłu”.

Dział odpowiedzialny w BAE Systems za produkty dla wywiadu i bezpieczeństwa ma duże doświadczenie w zaawansowanych usługach inżynierskich, produkcji, instalowaniu, modyfikowaniu, integracji systemów i wsparciu logistycznym. Przeprowadził ponad 200 różnych złożonych programów modyfikacji obejmujących ponad 2 200 statków powietrznych. W ramach poprzednich umów zespół BAE Systems i Vertex AIS przeprowadził instalację systemów przeciwdziałania w podczerwieni i systemów DoN LAIRCM dla Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych (U.S. Air Force) i zagranicznych klientów wojskowych.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony