Prognozy pogody FAA teraz na żywo

Aviation Weather Center

Amerykańska Narodowa Służba Pogodowa ogłosiła wprowadzenie nowej, całkowicie darmowej usługi: Aviation Weather Center - graficznego zobrazowania pogody w czasie rzeczywistym, które ma pomóc pilotom w rozpoznaniu bieżących i nadchodzących zjawisk pogodowych. 

Serwis działa w oparciu o stronę internetową FAA. Zawiera aktualne dane z obserwacji zjawisk pogody, prognozy oraz ostrzeżenia. Dane mogą być przeglądane do 14 godzin wstecz, a prognozy są przygotowywane na okres nawet do 15 godzin naprzód. Dostępne są prognozy dla każdej godziny, informacje o zachmurzeniu, turbulencjach, występowaniu oblodzenia czy sile wiatru i kierunku. AWC pokazuje w czasie rzeczywistym w jakich kierunkach przesuwają się chmury oraz poziomy lotu i wysokości bezwzględne na jakich znajdują się ich podstawy i wierzchołki.


Prognozy dotyczące wiatru, oblodzenia czy turbulencji w zakresie GND – 30,000 stóp są dostępne dla wycinków wysokości co 3000 stóp i co 6000 stóp w zakresie 30,000 ft do FL480.  Użytkownicy mogą przybliżać i oddalać zobarazowanie oraz dowolnie nim przesuwać, tak by skupić się na najbardziej interesującym rejonie. Interfejs jest intuicyjny i prosty w obsłudze.

Strona jest dostępna pod linkiem TUTAJ

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus