Kanadyjska firma prognozuje do 2029 r. wzrost zapotrzebowanie na pilotów

Piloci na lotnisku, fot. CAE

Na początku listopada został opublikowany Report Pilot Demand Outlook 2020 kanadyjskiej firmy konsultingowej i szkoleniowej CAE, który przybliża prognozę na rynku pilotów na następne 10 lat do 2029 r. Zgodnie z dokumentem, w ciągu najbliższej dekady na świecie będzie pojawi się zapotrzebowanie na ponad 264 tys. nowych pilotów. Dane te obejmują zostały opracowane obejmując czynniki powrotu do koniunktury po pandemii COVID-19.  

Prognozowane zapotrzebowanie obejmuje również 21 tys. pilotów, którzy przejdą z lotnictwa biznesowego do linii lotniczych. Jak podkreśla spółka, obecnie obserwowany jest  krótkotrwały spadek liczby aktywnych pilotów, ale pomimo obecnych wyzwań ekonomicznych i związanych z pandemią oczekuje się, że popyt na pilotów będzie się utrzymywał, a do końca 2021 r. na całym świecie będzie potrzebnych około 27 tys. nowych pilotów.

Nawet przy nagłym i nieprzewidzianym spadku liczby podróży lotniczych przewiduje się, że w ciągu następnej dekady floty linii lotniczych zostaną powiększone o ponad 11 tys. samolotów wykonujących loty komercyjne i biznesowe.

Analiza CAE dla lotnictwa na najbliższe 10 lat dostępna jest tutaj (LINK)
 

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus