Jak zwiekszyć ilość kobiet w branży lotniczej?

Kobieta pilot

Jak informuje portal AvWeb, w ostatnim czasie zakończyły się dwuletnie badania, którym zadaniem było zidentyfikowanie barier powstrzymujących kobiety przed nauką pilotażu i znalezienie rozwiązań, które mogłyby pomóc zwiększyć liczbę kobiet w branży lotniczej. Analizy zostały przeprowadzone przez dr Penny Hamilton i objęły 296 ankiet oraz indywidualnych wywiadów z kobietami pilotami, adeptami pilotażu, a także instruktorami obu płci.

Na podstawie uzyskanych wyników, dr Hamilton opracowała listę 10 głównych przeszkód, które powstrzymują kobiety przed lataniem, a także 10 najlepszych sposobów na zwiększenie sukcesów płci pięknej w lotnictwie ogólnym. Na szczycie pierwszej listy została sklasyfikowana kwestia braku środków finansowych wymaganych do zdobycia licencji. W celu przeciwdziałania problemom w komunikacji pomiędzy instruktorem, a kursantką (Mars kontra Wenus), Dr Hamilton wyszła z konkretnymi zaleceniami, które zakładają m.in. zwiększenie ilości kobiet instruktorów.

Dr Hamilton, jako potencjalne bariery przedstawiła m.in. "brak wiedzy na temat systemów mechanicznych" oraz "brak doświadczenia w czytaniu map, a także zdolności orientacyjnych". Zasugerowała rozwój bardziej elastycznych i zindywidualizowanych procesów szkolenia, które mogłyby brać pod uwagę różne style uczenia się i korzystania z zewnętrznych zasobów w celu wzmocnienia pewnych umiejętności potrzebnych w lataniu. Przykładowo, jeśli u kandydatki na pilota niedostatecznym stopniu rozwinięte są umiejętności czytania map oraz orientacji w przestrzeni, Dr Hamilton sugeruje, aby taka osoba skorzystała z zewnętrznych i darmowych metod, takich jak geograficzne strony internetowe oraz żeby zapoznała się z witrynami nationalgeographic.com i knowledgehouse.info. Szczegółowe informacje na temat badań przeprowadzonych przez Dr Hamilton znajdują się tutaj.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus

Komentarze

A jak zwiększyć ilość mężczyzn w branży przedszkolanek?

Nie po co...tylko dlaczego ? Bo wsrod pilotow sa tez
hetoro...Ale co mam ci tlumaczyc i tak nie zrozumiesz.

Po co?

Wolałbym zwiększać ich liczbę ;)